Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Arvustus: Micucu telesaate-progepop

Micucu
Micucu Autor/allikas: ERR

Uus plaat

Micucu
"Debut EP" (ise välja antud)
7/10

Micucu (KUULA SIIT) on üks uusimaid projekte Eesti muusikamaastikul, seda veavad laulja-kitarrist Mick Pedaja ja multi-instrumentalist Uku Kübar. Esitatakse valdavalt instrumentaalset muusikat, mida võiks liigitada ehk progepopiks. Sarnasusi esineb näiteks ansambliga Talamak, kus Kübar on ka klahvpille mänginud. Viimase kümnendi jooksul on Eesti muusikamaastikul tihti esinenud peavoolu ja alternatiivi segunemist kuni punktini, kus eksisteeribki teatud vaheala kahe tsooni vahel.

Sinna sobitub Micucu kui valatult. Nende instrumentaalmuusikas puudub ehk sedasorti barokne ekstsentrilisus, mida esineb näiteks Vaiko Epliku viiendal enamasti tekstivabal kauamängival, rääkimata Jakob Juhkami tserebraalsest intellektualismist. Muusika on pigem mahe ja meloodiline, kohati asub isegi suhteliselt keset teed.

Fookus on igatahes maitsekate sündihelide, osavate trummikäikude ja väljapeetud kitarrimeloodia kombol. Lisaväärtust loovad sõnadeta vokaali koorilikud arranžeeringud. Parimaks looks saab seeläbi eepiline "Run", aga ka mõneti vunkiv "Disko" sisaldab huvitavaid seadeid. Vähem veenab mõnevõrra puise aktsendiga lauldud inglise keel loos "Fearless Tree".

Instrumentaalmuusika kipub tihti funktsioneerima teisiti kui laulud. Kui Talamaki looming võis meelde tuua kunagisi Tartu Muusikapäevi 1980ndatest, siis Micucu võiks täitsa vabalt luua tunnusmuusikat mõnele kaasaegsele ETV saatele. Kui duo natuke veel oma heliloomega tööd teeks, võiks neist ka filmimuusika heliloojatena asja saada.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: