Anu Lamp lavakunstikooli 27. lennust: avatud ja kirglikud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Anu Lamp
Anu Lamp Autor/allikas: PM/Scanpix Baltics

Lavakunstikooli 27. lennu III kursuse tudengid esitavad neljal õhtul talvesemestri lavakõneeksamiks valminud lavakava "... ja Sõna sai lihaks". Kava on valminud professor Anu Lambi juhendamisel.

Algtõuge lavakavaks tuli tahtmisest ise teada rohkem ja tunnetatud lünkadest oma teadmistes ja kool ongi see koht, kus saada algne sõrestik või baas, kõneles Anu Lamp Klassikaraadio Deltas.

Lamp rääkis, et sageli kõnnivad inimesed näitusesaalides maalidest mööda, sest nad ei tunne nende sisu ja taustu - "see vaesestab." Tudengite hariduslik ettevalmistus piiblilugude ja maalikunsti ajaloo suhtes on Lambi sõnul "inimesiti erinev", aga lavakavaga alustasid nad ikka üsna algusest.

"Me ei mõelnud, et me kavaga välja tuleme," rääkis Anu Lamp, et lavakava oli esialgu mõeldud vaid iseenda harimiseks ja koolisiseseks eksamiks. Kava esimene osa on "nurgakivide ladumine", teises poolel vaadeldakse, kuidas piiblilood on edasi on arendatud. Muuhulgas on kasutatud Toomas Liivi artiklit "Eesti kirjanduse kristlik dimensioon" ja Marie Undei ballaade.

Anu Lambi sõnul on III kursuse 27. lennuga kerge töötada, "nad vaimustuvad, tulevad kaasa," Lamp tunnistab, et tudengid on teda ennastki "laadinud ja süstinud." Noored on Lambi sõnul "kirglikud ja avatud", nende soov täiustuda "teeb tööprotseessi rõõmsaks."

Lavakava esitavad lavakooli 27. lennu tudengid: Jürgen Gansen, Markus Habakukk, Ester Kuntu, Karl Laumets, Karmo Nigula, Saara Nüganen, Lauli Otsar, Ott-Henrik Raidmets, Christopher Rajaveer, Liisa Saaremäel, Risto Vaidla, Laura Kalle, Karl Koppelmaa ja Mehis Pihla.

Kava tuleb esitamisele:
L 21.02. kl 18
P 22.02. kl 17
L 28.02. kl 18
P 01.03. kl 17

Toimumiskoht: EMTA lavakunstikooli mustas saalis (Toom-Kooli 4)

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: Klassikaraadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: