Filmisoovitus: Mehed univormis ({{commentsTotal}})

"Kingsman. Salateenistus" Autor/allikas: pressimaterjalid

Täna pääsevad paisu tagant koduekraanidele nii “1944” kui “Kingsman. Salateenistus”, mõlema filmi suhtes kultuuriportaali poolt potentsiaalsetele kinokülastajatele selge soovitus - minna ja vaadata, kuigi, teatud sarnastustele vaatamata, on tõepoolest tegemist väga erinevate linateostega.

Mõlemas filmis on tubli ja igati väärt seltskond mehepoegi teenistuses ning tegutsemas, ideede eest seismas eri rindejoontel, õigeid-vääraid ja ka pealesunnitud situatsioonide lahendamas. Kui “1944” on eelkõige traagiline lugu, siis “Kingsman” on eelkõige lõbu ja meelelahutus.

Esimesest sai juba räägitud, kuid inglase Matthew Vaughni seikluslik märuli-draama on ühelt poolt koomiks-film ( iseloomulikud ilmselged e. ebareaalsed liialdused liikumises, ka stsenaarium põhineb Martin Milleri koomiksil), teisalt ilmselt spioonižanri paroodia. Või kuidas võtta – film meenutab veidi oma sooja humoorikusega pigem vanu Bondi-filme. Õige ajastus, sest über-tõsist Daniel Craigi oleme ikka näinud küllaga.

Film on suur rõõm kindlasti briti värgi ja vintage'i austajaile ja üldse esteetikuile, tundub. Ei hakka üldse norima siin mingisuguste pisiasjade kallal, jätame selle kriitikuile, kes end kehtestama peavad. Noh, etteheiteid ikka leiaks. On segaseid ja vastuolulisi seike ning lahendusi, kuid – need ei sega ülearu. Jah – midagi uut kogu plot ka ei too, maailm on ohus ja saab taas suhteliselt päästetud. Üks appikarje koht võiks olla reserveeritud naisõiguslastele. Naisi saab muidugi alati veel suurematesse ja vastutusrikkamatesse pearollidesse sättida. Tegelikult on selle poolega siin üsna 50/60. Pigem tekitab vast mõnes seelikukandjas kriiske filmi lõpukaadritsse ilmuv Rootsi printsessi paljastatud ahter.


Aga hoogsa meelelahutuse tagant leiab kindlasti ka tõsisemaid sõnumeid, kui kellelgi peaks tekkima soov süüvida.

Ekstraäge on ikkagi Colin Firth džentelmenist action-sangari rollis.

 


Režissöör: Matthew Vaughn
Stsenaarium: Jane Goldman & Matthew Vaughn, Mark Millar’i ja Dave Gibbons’i koomiksi alusel
Osades:
Taron Egerton (Gary ‘Eggsy’ Unwin)
Colin Firth (Harry Hart / Galahad)
Samuel L. Jackson (Valentine)
Mark Strong (Merlin)
Sophie Cookson (Roxy)
Sofia Boutella (Gazelle)
Mark Hamill (James Arnold)
Michael Caine (Arthur)Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: