Kunstniku "mina" jaguneb kolmeks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Näitus  “Las ma räägin sulle iseendast”
Näitus “Las ma räägin sulle iseendast” Autor/allikas: Jaak Kikas/FB

Tartus galerii Noorus keldrikorrusel on avatud näitus "Las ma räägin sulle iseendast". Näituseruum moondub eelarvamusteta keskkonnaks, milles saab vaadelda eksponeeritavate kunstiteoste isiklikke algimpulsse.

Rännates kunstnike teadvuste eri tasanditel saab aimu retseptsiooni, publiku, töö, eneseväljendamise vajaduse ning paljude teiste faktorite rollist noore kaasaegse kunstniku loomeprotsessis. Näituse viimasel päeval, 7. märtsil toimuvad kuraatortuur ning performance.

Kuraator Siim Preiman näitusest:

"Käesoleval näitusel jaguneb kunstniku "mina" tinglikult kolmeks tasandiks: vaimne, kehaline ja kogemuslik. Selline jaotus on muidugi meelevaldne. On raske leida kunstiteost, mis lähtub vaid ühest minatasandist. Ühiskondlikke teemasid käsitledes pärineb aines küll kogemuslikust ruumist, kuid tõlgendus sõltub vaimsest. Kehast lähtudes pakub tõlgendamiseks vajaliku konteksti üks kahest: teadvustatud vaimsus või kogemuslik, keha vahetult ümbritsev ruum. Nii käituvad kõik tasandid kordamööda lähtepunktide ja kontekstidena ega püsi kunagi ühes rollis kauem kui vaja. Sellest tulenevad ka näitusemarsruutide kattuvused, mis tõestavad, et kunsti puhul ei ole olemas ainuõiget lugemisviisi. Näitusel osalevate kunstnike kollektiivsesse alateadvusesse sukeldudes aitab sõna meid vaid teatud maani, misjärel narratiiv taandub ning annab teed tajudel ja kogemustel põhinevale lugemisele."

Kuraator: Siim Preiman
Kujundus: Stuudio LE 60
Osalevad kunstnikud: Marten Esko, Lilian Hiob, Pille-Riin Jaik, Helena Keskküla, Aili Maarja, Liis Pajuväli, Sven Parker, Hanna Piksarv, Liisi Tamm, Grisli Soppe, Kristina Õllek.

Laupäeval, 7. märtsil toimuvad publikuüritused:
- kell 12:00 Siim Preimani kuraatorituur
- kell 14:00 Hanna Piksarve performance "Joonistused lugudest"

Näitusega kaasnevad infotrükised ja audiogiid.

Näitus "Las ma räägin sulle iseendast" on avatud 7. märtsini.

Galerii Noorus asub Tartus, Riia 11. Galerii on avatud T-L kl 10-17.
Näituse külastamine on tasuta.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Nooruse galerii

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: