Pille-Riin Jaik uurib meie kohalolu ruumis virtuaalajastul ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pille-Riin Jaik,
Pille-Riin Jaik, "Vaheruumis". Autor/allikas: repro

Homme avab kunstnik Draakoni galeriis isiknäituse "Vaheruumis", kus toob "sama laua" taha virtuaalse ja füüsilise keskkonna.

Kõrvutades oma töös digitaaltehnoloogiat ja leidobjekte, kasutades kohati lausa orgaanilist ollust, nagu juuksed ja tolm, uurib Pille-Riin Jaik süsteemide korrastatust ja tundmatut x-faktorit, mis järjekindlalt põrmustab katsed korda luua ja säilitada.

"Aeg ei olnud enam voolav liiv. Ajast sai raha,” tsiteerib autor Svetlana Boymi 13. sajandil toimunud teisenduse kohta inimteadvuses, kui loobuti aja suhtelisuse mõistest.

"Kui vaatajad on ekraanidega ümbritsetud ühistranspordist öökapini, on nende paiknemisest ruumis saanud (uuesti) midagi suhtelist," ütleb Jaik. "Kas inimene ise on võimeline sobituma oma ideaalsetesse süsteemidesse?“

Pille-Riin Jaik on Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna tudeng. Aastatel 2013-2014 viibis ta vahetusõpingutel Viini Kaunite Kunstide Akadeemias. Lisaks on ta end täiendanud Valand’i Kunstiakadeemias, Göteborgis ja olnud Erasmus progammi raames praktikal Tšehhis. Oma noorusest ja jätkuvast tudengiseisusest hoolimata on tal ette näidata kenake näitusekogemus Eestis ja Euroopas, muuhulgas on ta esinenud Prantsusmaal, Inglismaal, Austrias, Saksamaal, Soomes, Leedus ja Rootsis. 

Näitus jääb avatuks 14. märtsini 2015. Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: