Laupäeval kõlavad Estonia kontserdisaalis elektroakustilise muusika pioneeride teosed ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Sel laupäeval toimub Estonia kontserdisaalis Eesti elektro-akustilise muusika pioneeride kontsert alapealkirjaga "Müstilised kõlad". Ettekandele tulevad Margo Kõlari, Sven Grünbergi, Taavi Kerikmäe ja Peeter Vähi teosed.

Müstika kõlapildid ja värvid, elemendid budistlikust mõttemaailmast ja Eesti elektrooniline muusika - seda kõike saab elektroakustiliste pioneeride kontserdil kuulmis- ja nägemismeeltega ammutada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Juba teist hooaega Eesti kontsert teeb sellist sarja, mille üks nime koostisosa on müstiline. Eelmisel hooajal olid "Müstilised hääled", sel hooajal on "Müstilised kõlad". See kontsert kuulub sellesse sarja ja loodetavasti Eesti Kontsert seda jätkab," rääkis kontsertsarja kunstiline juht Peeter Vähi.

Iga helilooja teosele teeb Peeter Vähi sissejuhatuse ja avab kuulaja jaoks helipildi kultuurilist ja ajastulist tausta.

"Isegi niisugune ideoloogiline, maailmapildiline ja religioosne taust on neil erinev. On neid, kes on silmapaistvalt kristlased, on neid, kes tegelevad Idaga, budismiga. Nii et pigem ma tahtsin, et kontsert oleks mitmekesine, et need heliloojad ja artistid oleksid erinevad," lausus ta.

"Enda loo kohta oskan seda öelda, et see kannab nime „Vihmategija", et kui vihma on tarvis, siis selle loo esitamine peaks vihma esile kutsuma. Vähemalt Aafrikas on see niimoodi, lisas Vähi.

Kontserdil tuleb teiste seas ettekandele Margo Kõlari "Tornikellade laul". Teoses kõlavad fonogrammi pealt Tallinna kümne kiriku nelikümmend seitse kella ja lisaks sellele mängib autor haruldasel kiriku- ja laevakellade komplektil.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: