Kunstihoone uus kuraator: kunst peab olema näidatud kaasaegsel viisil ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Ülo Josing/ERR

Kunstihoone kuraatorina asub aprillist tööle kunstiteadlane Anneli Porri. Kõige olulisemaks peab uus kuraator vahendustööd kunstniku ja publiku vahel. Porrit toetas kuraatorina ka
Kunstihoone nõukogu.

Aasta lõpus läbi viidud konkurss Kunstihoone kuraatori leidmiseks kukkus läbi. Aasta algusest Kunstihoonet juhtima asunud Taaniel Raudsepp oli sellega sundseisus ja kaalus isegi kõigis Balti riikides konkursi korraldamist. Kunstiteadlase ja kuraatorina tegutsenud Porri kasuks rääkis aga ta kogemustepagas ja Eesti kunsti konteksti tundmine, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ja selles situatsioonis pöördusin Anneli poole, ei näinud seda, et kui Eestis tegutsevad professionaalid on keeldunud, siis üritada teisest institutsioonist üle osta. Anneli Porri asub tööle samadel tingimustel, nagu konkursikuulutuses oli toodud, ja hakkab sama tööd tegema, nagu seal kirjeldatud oli."

Kunstihoone uus kuraator näeb oma peamist ülesannet vahendustegevuses publiku ja kunstnike vahel.

"Üks oluline seisukoht on, et kunst ei ole kas moodne või mittemoodne, vaid ta peab olema näidatud kaasaegsel viisil. Tähtis ei ole mitte see teose valmimisaasta, vaid kuidas näidatakse, kuidas kontekstualiseeritakse ja aidatakse lahti mõtestada," rääkis Porri.

Aasta lõpus ootavad Kunstihoonet ka institutsionaalsed muutused, mis aitavad publikut Kunstihoonega paremini siduda. "Võib-olla tekib ringkond inimesi, kes ei pea üldse piletit ostma Kunstihoonesse tulles," tõi Raudsepp näite.

Raudsepa sõnul tuleb tegeleda ka Kunstihoone enda koguga, mis on küll hästi arhiveeritud, kuid mille korralik säilitamine nõuab finantse, mida Kunstihoone eelarves praegu pole.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: