Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

EKA tudengid näitavad visioone Paide linnast ja Arvamusfestivali lavadest

Paide kultuurikeskuses avatud näitusel saab näha kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala teise kursuse üliõpilaste visioone, milline võiks olla Paide linna ruumiline identiteet ja kuidas Paide Vallimäge veelgi põnevamaks muuta. Samas näitab arhitektuuri eriala neljas kursus võimalusi uudse lahendusega teisaldatavate lavade püstitamiseks Arvamusfestivali alale.

Kui visioonid linnaruumi ja Paide Vallimäe põnevaks muutmiseks vajavad veel aega teostumiseks, siis spetsiaalselt Arvamusfestivali tarvis disainitud lavade püstitamisest võib juba augustis kujuneda omaette sündmus, vahendasid ERR-i teleuudised.

"Need on pigem eskiisprojektid. Aga need on näiteks ka konstruktsiooniinseneriga läbi arutatud, nii et selles mõttes nad on kõik valmis edasiseks projekteerimiseks ja arenduseks, et neist päris tooted luua ja need ka augustikuus püsti panna," selgitas kursuse juhendaja, arhitekt Martin Melioranski.

Üliõpilased Ats Buddell, Liisa Valdmann, Hanna-Liisa Mõtus ja Mae Köömnemägi võivad juba praegu õnnelikud olla, sest nende välja pakutud paviljon võetakse Arvamusfestivalil kasutusele esimesena.

"Materjalide valikuks osutus liimpuit-konstruktsioon, mis töötab koos konstruktiivse kangaga. Need peaksid üksteisele kaasa aitama ja lõppvormiks oli õhuline ja kerge ja elegantne varjualune, mis peaks looma mõnusa õhkkonna sinna alla ja tekitama kõlakoja efekti," tutvustas Ats Buddell.

Arvamusfestivali üks korraldajatest Kristi Liiva ütles, et koostöö kunstiakadeemiaga sündis soovist head ideed tõepoolest ka ellu viia.

"Juhendajad Katrin Koov, Martin Melioransiki ja Paco Ulman mõtlesid sellele oma majas ja Arvamusfestivali inimesed mõtlesid selle peale oma meeskonnas. Küll on tore, kui ühel ajal sünnivad kahes erinevas inimeste koosluses sarnased ideed, mis lõpuks kokku saavad. Ma väga loodan, et kümne aasta pärast võiks olla enamik neid arutelualasid hästi läbimõeldud hea disainiga punktidest," ütles Liiva.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: