Hobusepea galerii vestlusringis osaleb LGBT-kunstnik Sadie Lee ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Sadie Lee
Sadie Lee Autor/allikas: collage-arts.org

Täna toimub Hobusepea galeriis näituse "Pussy Envy" ja LadyFest Tallinn 2015 raames vestlusring kunstnik Sadie Leega.

Sadie Lee (1967) on tunnustatud Briti LGBT-kunstnik, kelle figuratiivsed maalid uurivad soopoliitikat. Lee on õppinud Epsomi kunstikoolis ja Hackney instituudis. Ta on töötanud moodsa maali lektorina Londoni rahvuslikus portreegaleriis, DJ’na Põhja-Londoni klubis Lower the Tone ja on bändi Spinster solist.

Näituse pealkiri "Pussy Envy" on kummardus feministliku ja queer-art pioneeri Sadie Lee ikoonilisele maalile "Venus Envy“. Maali esmaesitlus toimus Sadie Lee esimesel ühe-naise-show'l 1994. aastal Manchester City galeriis osana "It's Queer Up North“ festivalist. Slängitermin "pussy envy“ viitab "üsakadedusele" - see on feministliku psühholoogia valda kuuluv termin, mille lõi Karen Horney (1885-1952). Uus-freudiaanlikud psühholoogid on väitnud, et võimas psühholoogiline ebakindlusetunne ehk "üsakadedus“ esineb meeste juures sagedamini kui "peenisekadedus“ naiste juures.

Näitus "Pussy Envy“ ühendab viimased kaks dekaadi feministlikku kunsti ja naiskunstnikke, seda nii rahvusvaheliselt kui ka lokaalselt. Ehkki taiesed lähtuvad erinevatest esteetilistest, feministlikest, queer- või reflektiivsetest lähtepunktidest, uurivad nad üheaegselt seksuaalsuse ja soo ning naiste esitlemistemaatikat.

LadyFest Tallinn on mittetulunduslik festival, mida korraldab feministide ja queer-aktivistide avatud võrgustik. Igal aastal toimuv rahvusvaheline festival seisab kodanikuaktiivsuse edendamise eest, korraldab töötubasid ja vestlusõhtuid, ning julgustab läbi viima kultuuri- ja kunstipraktikaid.

Vestlusring Sadie Leega algab 4. märtsil kell 17.00.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: