Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Arvustus: Hot Kommunist pakub mitte lihtsalt punki, vaid tulevärki vanadele meestele

Hot Kommunist.
Hot Kommunist. Autor/allikas: bänd

Uus plaat

Hot Kommunist

21. sajandi kodu (Vihtamestari)

9/10

Hot Kommunisti plaadi avalugu, albumi nimilugu, meenutas mulle kunagisi malevabrigadire 91. aastal Paides. Einar ja Joks. Paide suurimad joodikud (võib-olla Mulk oli suurem, aga teda ma nii hästi ei tundnud). Ükskord leidsin nad, toona keskealised mehed, Joksi hruštšovka-korteri köögist. Kõik gaasipliidi neli tuld olid maksimumi peal ja härrad jõllitasid leeke.

"Mõtleme siin praegu, kas puhuda tuli ära, jätta kraanid lahti ja kuradile kõik," ütles mustade hobuseraua-vuntsidega Joks. Kõhetu Einar noogutas. Panin lauale viinapudeli ja selleks korraks lükati pöördumatud plaanid taas edasi. Sel õhtul sain teada, et Joksi naine võttis lapsed ja läks. Einar noogutas. Joks üritas seepeale järgmisel hommikul tuumapohmelli leevendada enda üles poomisega. Ei õnnestunud, vannitoatoru läks pooleks. Einar noogutas.

Ma ei tea, mis neist edasi sai...

"Killennium" on välisvaatlejate kokkuvõte asjalõppenud valimistest: "Pooled teist on näljas ja ülejäänud ei mõtle... Keda instinktiivselt tõmbab sport ja õlu... Lubame vaestele leiba, viina ja nikku... Anname neile relvad ja näitame kätte tee..."

"Noor ja radikaalne" on lihtsalt väga hea lugu! Pakub äratundmisrõõmu paljudele.

"Meie röövime sinu laualt" on kohustuslik Vabaerakonna playlist'i! Laul, mis kantud Lord Actoni vaimust – "Võim kipub korrumpeerima ja absoluutne võim korrumpeerib täielikult!". Kuulake ja pidage meeles.

"Roojas ja kuses" on just täpselt nii depressiivne, nagu pealkiri lubab! Hea on distantseerida, sest see ei käi ju minu kohta. Ei, ei.

Aga aitab. Ma ei kavatse tervet plaati oma sõnadega ümber jutustada. See väärib ise avastamist. Teda, seda kuuma kommunisti, on klappides palju. Kitarr raiub ja kodanik Lembit Krull karjub ja sa kuulad ja loed vahelehelt sõnu kaasa ja saad aru, mis on "olematuse talumise kergus" ja kõik justkui loksub paika. Vähemalt kuni plaat masinas on.

Lõppedes küsisin endalt, mis see siis nüüd oli? Ma ei tea... Aga julgen öelda, et igatahes midagi äärmiselt originaalset. Muusika on kiire, käänuline ja uperpallitav nagu ameerika mäed, laul nagu raskejõustik. Nätaki!

PS. Ülimalt sotsiaalkriitiline album.

Vaata nimiloo kontsertvideot:

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: