Eestlanna võitis parima noore helilooja tiitli ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Liisa Hirsch
Liisa Hirsch Autor/allikas: Harri Rospu

Liisa Hirsch pälvis Hollandis sündmusel Young Composers Meeting 2015 parima helilooja tiitli

Hollandi väikelinnas Apeldoornis rahvusvahelisel noorte heliloojate kohtumisel pälvis Liisa Hirsch pälvis parima teose auhinna. Kokku jagati kolm preemiat, auhinna said ka Mátyás Wettl Ungarist ning Jonathan Brigg Inglismaalt.

Preemia üheks osaks on kirjutada uus kammerteos suvel toimuvale Internationale Stichting Masterclass Apeldoorn festivalile.

Liisa Hirsch on õppinud klaverit Tallinna Muusikakeskkoolis Laine Metsa klassis, võtnud samas ka loomingutunde Mati Kuulbergilt ja Timo Steinerilt ning õppinud improvisatsiooni Taavi Kerikmäe juhendamisel. 2009. aastal lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kompositsiooni erialal Toivo Tulevi õpilasena, olles täiendanud end ka klaveri erialal professor Ivari Ilja juures, elektroonilise muusika alal Margo Kõlari juures ning improvisatsioonis professor Anto Petti juures.

2013. aastast jätkab Hirsch magistriõpingutega kompositsiooni erialal Haagi Kuninglikus Konservatooriumis Peter Adriaanszi ja Cornelis de Bondti juhendamisel.

Hirsch on oma muusika eest teatrilavastustele pälvinud kahel korral Eesti teatri aastaauhinna: 2010. aastal sõnalavastuse parima originaalmuusika eest ("Hingede öö") ning 2013. aastal sõnalavastuse parima muusikalise kujunduse või originaalmuusika eest ("Islandi kell", "Kolm õde", "Uus elektriline tantsusaal").

Kuula Liisa Hirchi teoseid.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: