Musica Sacra alustab kevadhooaega klaveriduoga ({{commentsTotal}})

Klaveriduo Ebe Müntel ja Jorma Toots
Klaveriduo Ebe Müntel ja Jorma Toots Autor/allikas: Pärnu Ooper

Laupäeval esineb Pärnu Eliisabeti kirikus Klaveriduo Ebe Müntel ja Jorma Toots. Kontserdi kavas on Wolfgang Amadeus Mozarti kaks suurt sonaati klaverile neljale käele ning ungari ühe olulisema nüüdishelilooja György Ligeti varasemasse loomingusse kuuluvad Viis pala.

Klaveriduo Ebe Müntel ja Jorma Toots alustas regulaarset tegevust 2004. aastal. Samal aastal jõudis duo finaali noorte interpreetide konkursil Con Brio. Hooajal 2008-2009 osales duo edukalt klaveriduode konkurssidel Poolas ja Tšehhimaal.

Ebe Müntel omandas magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias professor Ivari Ilja ja Tanel Joametsa klaveriklassis. Solisti ja kammermuusikuna on ta esinenud Eestis, Soomes, Rootsis, Tšehhis, Saksamaal ja Itaalias. Ebe Müntel on Leipzigi rahvusvahelise improvisatsioonikonkursi II preemia laureaat. Käesoleval ajal töötab ta klaveriõpetaja ja kontsertmeistrina Tartu Heino Elleri nimelises Muusikakoolis.

Jorma Toots lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor Lilian Semperi klaveriklassis ja omandas seejärel magistrikraadi professor Matti Reimanni kammeransambliklassis. Samas õppeasutuses läbis ta mitmeaastase stuudiumi eesti vabaimprovisatsiooni maestro, professor Anto Peti juures.

Alates 2009. aastast täiendab ta ennast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias doktorantuuris. Erinevate ansamblipartneritega on ta esinenud paljudel kammermuusika konkurssidel ja festivalidel Eestis ja kaugemal. Praegu töötab ta õpetajana Tartu Muusikakoolis ja õppejõuna Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias.

Kontsert toimub laupäeval, 7. märtsil 2015 kell 16.00 . Kontserdisarjaga liitub publikukoolitusprogramm õpilastele, info ooper@parnu.eeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: