Tallinn Music Week ulatab kunstile käe - või siis vastupidi ({{commentsTotal}})

Sophie Jungi näitus, Temnikova & Kasela galerii
Sophie Jungi näitus, Temnikova & Kasela galerii Autor/allikas: Zuzu Izmailova

Tallinn Music Weekil, mis algab 25. märtsil, saab muusikaga kõrvuti kogeda kunsti. Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse (EKKAK) ja Tallinn Music Week'i (TMW) koostöös lisandub festivali rida spetsiaalseid üritusi avamaks kohalikud kunstipinnad muusikapublikule ning loomaks uusi võimalusi sünergiaks kaasaegse kunsti ja muusika vahel.

Tallinn Music Week (TMW) on üks olulisemaid uue muusika sündmusi ning üha täieneva elustiili-spektriga linnafestivale Põhjamaade ja Balti regioonis. Üle 200 kohaliku ja rahvusvahelise esinejaga kontsertkavaga ning mahuka alamfestivalide programmiga festivali uueks osakuks on tänavu arenduskeskuse korraldatav kunstiprogramm TMW Kunst. Eriprogrammi raames esitletakse pikendatud avamisaegadega galeriiõhtut Tallinna Teisipäev, toimub kunstifilmi “Muuseumitunnid” erilinastus Tallinna Kunstihoones ning TMW programmi Jutud lisanduvad kunstiteemad ja –tegijad.

Teisipäeval, 24. märtsil aset leidval Tallinna Teisipäeval osaleb 6 galeriipinda – EKA galerii, Rundumi projektiruum, Tam galerii, Temnikova & Kasela galerii, Vaal galerii ja uus galeriiprojekt Fahle galerii. Noori kunstnikke tutvustavad EKA galerii ja Rundumi projektiruum kus esitlevad oma teoseid vastavalt Helena Keskküla ja Art Nõukas ning Mari-Leen Kiipli, Art Nõukas, Kristin Reiman ja Tarvo Hanno Varres. Kaasaegse kunsti suurkuju Laurentsiuse uusimate teoste näitus on avatud Vaal galeriis ning popkunsti ja 60ndate hõngu saab kogeda Tam galeriis Malle Leisi maalide keskel ning Fahle galeriis Jaan Klõšeiko fotonäitusel. Üritusele annab rahvusvahelise mõõtme Temnikova & Kasela galeriis eksponeeritud Sophie Jungi näitus, mis tipneb Tallinna Teisipäeval ka kunstniku performatiivse etteastega. Lisaks galeriide pikendatud lahtiolekuaegadele toimuvad teisipäeval TMW raames kunstnikuvestlused, tuurid ja erinevad muusikalised üllatusetteasted. Täpsemalt saab programmiga tutvuda siit ja siit.

Kolmapäeval, 25. märtsil leiab Tallinna Kunstihoones aset spetsiaalne filmilinastus. Esitlemisele tuleb Jem Coheni poolt kirjutatud ja lavastatud film „Muuseumitunnid“, mis räägib ebatavalisest sõprusest muuseumivalvuri ja külastaja vahel. Filmi tegevuspaigaks olev Viini Kunstiajaloo Muuseum ja seal hargnevad sündmused andsid inspiratsiooni korraldada filmi esimene linastus Eestis Tallinna ühes tuntumas kunstisaalis – Tallinna Kunstihoones.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: EKKAKHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: