Tartu „Köitev kaaslane“ rändas Pärnusse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tartu Kõrgema Kunstikooli nahadisaini köitenäitus „Köitev kaaslane“
Tartu Kõrgema Kunstikooli nahadisaini köitenäitus „Köitev kaaslane“ Autor/allikas: TKK

Pärnu Keskraamatukogus on avatud nahadisaini köitenäitus „Köitev kaaslane“. Näitusel on eksponeeritud Tartu Kõrgema Kunstikooli (TKK) nahadisaini osakonna üliõpilaste ja vilistlaste viimaste viie aasta jooksul valminud tööd.

Näitus „Köitev kaaslane“ annab ülevaate TKK nahadisaini osakonna esimese ja neljanda kursuse viimastel aastatel valminud köidetest ja restaureerimise suuna lõputöödest. Esimesel aastal on tudengitel vastutusrikas ülesanne kujundada külalisraamat, kasutades aeganõudvat ja kaunist voolitehnikat. Neljandal kursusel köidavad ja kujundavad üliõpilased prantsuse stiilis köiteid. Prantsuse stiilis köide on tehnoloogiliselt üks raskemaid, nõudes täielikku pühendumist. Näitus annab hea ülevaate tudengite töödest ja nende arengust.

Tööde autorid on Liina Adamsoo-Ehte, Maarja Sööt, Jaan Murumets, Anneli Alton, Marell Rõss, Getter Laur, Jaanika Aadamsoo, Liina Alljärv, Tairi Roosvee, Liis Kippar, Tiiu Niinemets,Tuuli Jõesaar, Lauri Laasik, Kertu Lepasaar, Kristel Suigussaar, Sille Sikmann, Elvi Liiv, Mari Mustjõgi, Regle Hüsson, Karolin Kallas, Kati Areda, Julika Põder, Katrin Mägi.
Juhendajad: Rutt Maantoa, Maila Käos, Tõnu Ojaperv.

TKK üliõpilastööde näitus „Köitev kaaslane ” on eksponeeritud 31. märtsini.

Pärnu Keskraamatukogu asub Pärnus, Akadeemia 3 ning on avatud E-R 10 -19, L 10-15.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: TKK

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: