Endla teatris lavastub Peeter Paan ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnu Endlas lavaküpseks saanud "Peeter Paan ja Valge Lind Wendy" on tuntud lugu poisist, kes keeldub suureks kasvamast. Fantaasiaküllane lavastus on mõeldud vaatamiseks igas eas publikule lastest täiskasvanuteni.

Peeter Paani tegelaskuju looja on šoti romaani- ja näitekirjanik James Matthew Barrie. Loo poisist, kes keeldub suureks kasvamast, pani ta paberile juba möödunud sajandi alguses. Endlas on Peeter Paanist saanud suurlavastus, kus peale näitlejate teeb kaasa ka hulk Pärnu koolilapsi, vahendasid "Aktuaalse kaamera" kultuuriuudised.

Dramatiseerija ja laulutekstide autor on Silvia Soro, muusika kirjutas Feliks Kütt. Peeter Paani mängival Sander Rebasel tuleb tantsida, laulda ja muid trikke teha ning see talle just meeldibki.

"Ta annab mulle võimaluse oma lapsepõlve uuesti läbi elada. Saan tantsida, laulda, karjuda, lolli mängida, lennata. Noh, lapsepõlves seda ma küll teha ei saanud, aga nüüd saan," rääkis Sander Rebane.

Nii Rebane kui ka Wendyt mängiv Fatme Helge Leevald on Endlas alles esimest aastat, aga tööd on neil jätkub. Peeter Paan meeldib mõlemale.

"Esimeseks oli mul "Meie aja kangelane", siis tuli "Kaunitar ja Koletis" ning nüüd on Peeter Paan. Väga vahva on olnud. Saab laulda, tantsida, saab hingestatud draamat teha ja samas igal hetkel lõbutseda," sõnas Leevald.

Lavastaja ja koreograaf Oleg Titov tõdeb, et materjal on raske, aga see on just temale. Kalju Komissarov, Endla eelmine pealavastaja, pakkus seda talle juba aasta eest ja Titov võttis selle rõõmuga vastu.

"Ma olen see inimene, kellele meeldib raske ülesanne, eriti kui mulle väga meeldib materjal. See on minu materjal. Iga tegelane, kes siin lava peal on - mina ise. Sellepärast, väike sisemine striptiis, ütleme nii," ütles Titov.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: