Tartmusis avaneb uus rahvusvaheline näitus "Noorus kui elustiil" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Näituse plakat
Näituse plakat Autor/allikas: Tarmus

12. märtsil kell 18.00 avatakse Tartu Kunstimuuseumis ehk Tartmusis uus rahvusvaheline näitus “Noorus kui elustiil”, mis küsib nooruse olemuse järele põlvkonnaüleselt.

Avamisel toimub noore poola kunstniku Krzysztof Bagiński performance, edastab kunstimuuseum.

Näituse eesmärk on käsitleda noorust kui elustiili, mitte põlvkondlikku nähtust. Käsitletavat teemat avatakse nii kohalike kui väliskunstnike tööde abil, mis tõstatavad küsimusi meie igapäevaste käitumisnormide, valikute ja suhtumiste kohta. Väljapanek on ajendatud 2014. aastal elavnenud diskussioonist Eesti avalikkuses, mille käigus püüti defineerida ning mõista Y-generatsiooniks nimetatud põlvkonda, kes on sündinud aastatel 1980–2000.

“Noorus kui elustiil” kirjeldab noorust kaasaegses ühiskonnas. Noorus on elukestev seisund, kus indiviid küsib endalt üha uuesti, kuidas peaks elama. Noorus on vabadus! Näitusel eksponeeritud teosed lähtuvad märksõnadest nagu näiteks hedonism, vastutuse vältimine, identiteediotsingud, informatsiooni üleküllus, ASAP-režiim, miksimiskultuur, kosmopoliitsus.

Osalevad kunstnikud: Helmi Arrak, Krzysztof Bagiński, Eglė Budvytytė, kunstnike rühmitus Democracia, Eike Eplik, Minna Hint, Miguel B. Jaques, Ada Karczmarczyk, Mari-Leen Kiipli, Kiwa, Kaarel Kurismaa, Kulla Laas, Mihkel Maripuu, Johanna Mudist, Art Nõukas, Jüri Ojaver, Ats Parve, Bruno Peinado, Anastassia Šarõmova, Aap Tepper, Timo Toots, Leonardo Ulian, Mari Volens, Kristina Õllek

Kuraatorid: Marika Agu, Nele Ambos, Hanna-Liis Kont, Julia Polujanenkova

Näitusega kaasneb kataloog, milles on kontseptsiooni selgitav tekst, näitusega seonduvate mõistete sõnastik, kõigi osalevate kunstnike kokkuvõtlikud biograafiad ja eksponeeritud teoste fotod ning neid tutvustavad ja analüüsivad tekstid. Kataloogi on koostanud Marika Agu, Nele Ambos, Hanna-Liis Kont ja Julia Polujanenkova, kujundanud Mariana Hint, inglise keelde tõlkinud Karl Erik Saks ja Kelli Põldsalu, toimetanud Dana Karjatse ja Paul Emmet. Trükis on eesti ja inglise keeles.

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: