Läheneb Kultuuridessant 2015 ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Kultuuridessant 2015

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia korraldatud Kultuuridessant 2015 hakkab vähem kui kahe kuu päras mööda Eestit tuuritama. Kultuuridessant 2015 toob endaga kaasa intrigeerivad lavastused ja uudse muusikaelamuse. 4. - 13. mail 2015 toimuva Kultuuridessandi programm on nüüd valmis.

Alates 4. maist hakkab mööda Eestimaa linnasid sõitma kolmandat aastat Kultuuridessandi buss. Kaasa sõidavad TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia näitlejad, tantsijad, muusikud, käsitöömeistrid, kultuurikorraldajad jpt.

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia lõpetab igal aastal ligi sada looveriala tudengit. Nende seas on palju silmapaistvaid vilistlasi nagu Taavi Tõnisson, Jim Ashilevi, Silver Sepp, Sandra Sillamaa, Mari Pokinen, Jüri Nael, Tanja Mihhailova, Juhan Ulfsak jpt. Selleks, et tuttavaks saada 2015. a lõpetajatega, külastab Kultuuridessant kuut linna: Rakveret, Narvat, Tallinnat, Pärnut, Viljandit ja Tartut.

Kultuuridessandil saab kuulda head muusikat, vaadata põnevaid teatri- ja tantsuetendusi ning võtta osa töötubadest. Näiteks saab Tallinnas tulla Kultuuriklubisse Kelm kuulama juba kuulsust kogunud ansamblit Quartet of Cannons.

Mitmel õhtul on külastajatel võimalik näha TV3 telesarjas „Vabad mehed“ osalevaid noori näitlejaid. Töötubades saavad noored aimu, kuidas ühendada omavahel füüsika ja muusika, arendades oma loovust, teadlikkust oma kehast, loomulikku ja loomupärast liikumist. Lisaks on kavas ka käsitöönäitus ja palju muud põnevat.

„Kultuuridessant on oluline eelkõige seetõttu, et annab ülevaate ka sellest, mis jääb TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia uste taha. Tudengite diplomitöödest leiab alati suurepäraseid lavastusi, näitusi, performance’id, loenguid jne, kuid need ei jõua enamasti suurema avalikkuseni. Erinevates linnades toimuv väikese festivali vormis diplomitööde näitamine aitab mõista TÜ VKA kontseptsiooni ja erialade ühistoimimise sünergiat ka kooliga mitte seotud isikutel.“ lisas Kristiina Alliksaar, Ugala teatrijuht ja Kultuuridessandi ellukutsuja.

Kultuuridessant toimub 4. – 13. mail Rakveres, Narvas, Tallinnas, Pärnus, Viljandis ja Tartus.

Allikas: Kultuuridessant 2015Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: