Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartus avati näitus "Noorus kui elustiil"

Tartu kunstimuuseumis avatud näitus "Noorus kui elustiil" püüab rohkem kui 20 eri vanusest ja rahvusest kunstniku taiese kaudu näidata noorust mitte põlvkonnana, vaid inimeste hoiakutena.

Nooruse käsitlemine alla 30-aastaste põlvkonnana ajendas noori Tartu kunstimuuseumi kuraatoreid koostama näituse sellest, milline on noorus tänapäeva ühiskonnas.

"Kuna me just rõhutame, et noorus ei ole meie jaoks vanus, vaid elustiil, siis sellega tegelevad erinevast vanusest erinevast rahvusest kunstnikud. Nende kõrvutamine, ma arvan, annab hea pildi sellest, mida on võimalik selle teemaga teha ja mida tänapäeva kunstnikud on valinud ja oluliseks pidanud," rääkis näituse kuraator Hanna-Liisa Kont.

Noorus kui elustiil käsitleb teemasid nagu hedonism, miksimiskultuur, vastutuse vältimine ja identiteediotsingud. Üheks näituse teemaks on ka info üleküllasus – kuidas meid ümbritsevast infost välja filtreerida see kõige olulisem.

Kui raske seda tänapäeval teha on illustreerib Timo Tootsi installatsioon "Meediamull", mis keerlemise peale näitab ja loeb ette uudiste pealkirju. Süveneda aga pidevas infovoos millessegi ei jõua.

Kõige enam on näitusel esindatud Poola kunstnik Ada Karczmarczyk. Kui tema varased tööd räägivad noorusest kui eneseleidmise ajast, siis viimasel ajal on ta keskendunud hoopis religioonile ja selle individuaalse tõlgendamisele.

"Ada Karczmarczyk on tõeliselt põnev kunstnik, kuna talle väga meeldib religiooni teema ja ta käsitleb seda väga isiklikul ja personaalsel moel. Ma arvan, et tema tööde selline isiklikkus ja selline loominguline lähenemine on väga õigustatud sellepärast et, ma arvan, et religioon on midagi väga personaalset," sõnas Hanna-Liisa Kont.

Kõrvalprogrammina toimub ka elustiililt noorte muusikute kontserte ja töötubasid. Näitus on avatud 17. maini.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: