Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tänasest on kinodes Ukraina filmirekordid purustanud “Teejuht”

Ukraina film “Teejuht”
Ukraina film “Teejuht”

Tänasest jõuab Eesti kinodesse Ukraina kaasaegsed filmirekordid purustanud ajalooline suurfilm “Teejuht”, mis räägib pimeda vabaduslauliku ja orvuks jäänud poisi teekonnast 30-date aastate stalinistliku terrori taustal.

Mängufilmi aluseks on tõestisündinud lugu tagakiusatud vabaduslaulikust ning Nõukogude režiimi katsest välja juurida Ukraina rahvalaulikute aastasadu kestnud traditsioon.

“Meie filmil on selge ajakohane sõnum, hävitada võib armee ja kindlused, kuid rahvast ei hävita seni kuni pole suudetud hävitada tema kultuuri,” lausus filmi “Teejuht” režissöör Oles Sanin ning lisas, et lugusid pimedatest vabaduslaulikutest rääkisid talle vanaema ja vanaisa, ajalooõpikud sellest vaikisid. “Kuigi rahvalaulikute traditsioon Nõukogude ajal Ukrainas hävitati, siis nende laulud vabadusest elavad edasi,” lisas ta.

Sanin ütles, et film sai valmis vahetult enne Maidani sündmuseid ning nad ei osanud aimata, et filmis öeldu täna nii oluliseks saab.

Ukraina Riikliku Filmiagentuuri juht Philip Illienko sõnul oli Oles Sanini “Teejuhi” esilinastus eelmisel aastal oluliseks sündmuseks oma kodumaal, purustades rahvusliku kinopubliku rekordi Ukrainas.

Filmi levitaja Menufilmid OÜ produtsent Anu Veermäe-Kaldra lausus, et tuntud Ukraina režissööri film on võrreldav meie "Nimed marmortahvlil" eduga oma kodumaal. Film räägib Ukraina ajaloo nendest seikadest, millest varem on ajalugu vaikinud.

“Teejuht” linastub alates reedest Tallinna kinodes Solaris ja Artis. Alates järgmisest nädalast veel Tartu kinos Cinamon, Pärnu Apollos ning Elektriteatris.

TEEJUHT
Režissöör: Oles Sanin
Stsenaarium: Oles Sanin, Oleksandr Irvanets, Irene Rozdobudko, Paul Wolansky
Osades: Stanislav Boklan, Jeff Burrell, Anton Sviatoslav Greene, Oleksandr Kobzar Jamala, Irina Sanina
Ukraina

Teejuht on Ukraina ajalooline suurfilm, mille aluseks on tõestisündinud lugu vabaduslauliku ja ameerika poisi teekonnast läbi stalinistlikust terrorist laastatud Nõukogude Ukraina. 1930. aastad, mis oli Ukraina rahvale ränkraske aeg, Ameerika insener Michael Shamrock saabub koos oma kümneaastase poja Peteriga Harkovisse, aitamaks ukrainlastel üles ehitada sotsialistlikku ühiskonda. Ta armub näitlejanna Olgasse, kellest on samaaegselt huvitatud ka komissar Vladimir. Traagiliste sündmuste tagajärjel saab insener surma, tema poja Peteri aga päästab üks kobzar, pime vabaduslaulik. Ellujäämiseks vajavad nad teineteise abi.
Teejuht on haarava süžeega ajalooline mängufilm stalinistliku terrori ajast Ukrainas, olles löönud kodumaal kõik kaasagsed vaatajarekordid.

Toimetaja: Mari Kartau

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: