Neitsitorni muuseumkohvikus avanes näitus Tallinna maiusetootjatest ({{commentsTotal}})

Näiyis
Näiyis "Magus kaup" Autor/allikas: plakat

13. märtsil 2015 avati Neitsitorni muuseumkohvikus näitus „MAGUS KAUP. Tallinna maiustusetootjad 1918−1940“.

Näitusel Tallinna magusatootmise ajaloost tutvustatakse ennesõjaaegseid Tallinna suurimaid maiustustetootjaid, välja on pandud ka väiksemate tootjate pakendeid, teatab Tallinna Linnamuuseumi Neitsitorni muuseumkohvik.

Eesti Vabariigi iseseisvusaastad (1918−40) oli Eesti magusatööstuse kuldne aeg, tegutses mitmeid ettevõtteid peamiselt Tallinnas, aga ka mujal Eestis. Tallinna suurimad ja tuntumad magusatootjad olid Kawe, Ginovker, Brandmann ja Klausson, neile pakkusid konkurentsi mitmed väiksemad, nagu pika ajalooga G. Stude, Riola, Efekt, Endla, Eelis, Soliid jt. Kõik need ettevõtted panustasid suuresti reklaami ning magusapoodide väljanägemisse, sama suurt rõhku pandi ka maiustuste tootekujundusele. Et maiustused olid menukad igas vanuses inimeste seas, tingis lai turg ja mitmekesine ostjaskond pakendite avara teemavaliku.
Näitusel esindatud šokolaadikarpide ja -tahvlite pilkupüüdvad ümbrised, martsipanivormid, kommipaberid ning ettevõtete reklaamid kõnelevad meile möödunud aegade moest, maitsest ja vahelduvatest stiilidest. Muuhulgas saab teada, millise ettevõtte esinduspoes töötas kunagi pilgupüüdjana Eesti iluduskuninganna 1929 Meta Kelgo.

Väljapanekut täiendab arhiivmaterjalidel põhinev lühifilm Tallinna maiustusetootjatest.

Näituse kuraatorid: Toomas Abiline, Edith Ulm

Kujundaja: Anne Järvpõld
Filmi autor: Igor Ruus

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: Neitsitorni muuseumkohvikHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: