Draakoni galeriis käsitletakse päikesevalguse mõju inimesele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Maria Generalova isiknäitus „Päiksevalgus“
Maria Generalova isiknäitus „Päiksevalgus“ Autor/allikas: Draakon

Täna avab Maria Generalova Draakoni galerii keldrisaalis isiknäituse "Päiksevalgus". Näitusel on väljas kuus maali, mis käsitlevad päikese mõju inimesele.

Maria Generalova (1991) on omandanud bakalaureuse kraadi Eesti Kunstiakadeemia maali osakonnas 2013. aastal. Näitustel esineb alates 2007. aastast, käesolev on tema viies isiknäitus.

Maria Generalova: „Päikesevalgus on elu lahutamatu osa. Kõik maismaa olendid ja taimed eksisteerivad tänu päikesevalgusele. Inimene on tõenäoliselt ainus, kes vajab päikesevalgust, kuid vahel ka kannatab selle tõttu. Päikese puudumine teeb inimese nõrgaks, aga üleküllus kahjustab. Liigset külmust ja palavust talutakse halvasti. Suur päikese aktiivsus põhjustab tulekahjusid. Oludega kohanedes saab inimene neid probleeme vältida, aga ainult seni, kuni probleem jääb normi piiridesse.

Inimkond on alati mõistnud, et sõltub päikesest rohkem, kui mõnest teisest loodusjõust. Seda tõestab fakt, et päikesekultus on vanim kultus ajaloos. Filosoofia ja religiooni arenemisega sai päike peajumala ja absoluudi sümboliks. Päikese omadusi võrreldakse Jumala omadega. Nagu Jumal, valab päike oma kiired meie peale. Ühe jaoks on see rõõm, teiste jaoks piin. Tema soojendab meid, kuid ta on kõrgel, ent kui teda ei oleks, oleks külm.

Kuumutamise protsess teeb aine pehmeks ja paindlikuks. Mõned ained sulavad kiiremini kui teised. Inimene on kõige tundlikum aine. Mida võiksime me tunda ümbersulamisel? Mis vormi me võtaksime?“

Näitus avatakse reedel, 13.03.2015 kell 17.00 ja see jääb avatuks kuni 4. aprillini 2015.

Toimetaja: Mari Kartau

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: