Aasta soome keele õpetaja on Kirsti Käiväräinen Viljandist ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Soome Instituut

Soome suursaadik Kirsti Narinen andis täna üle aasta soome keele õpetaja tiitli, millega pärjati Viljandi Kesklinna Kooli õpetajat Kirsti Käiväräineni.

Preemiat annab välja Soome Instituut, mille programmijuhi Juhani Koivuviita sõnul sai žürii jaoks otsustavaks Kirsti Käiväräineni pühendumus oma tööle.

Õpetaja Käiväräinen õpetab Viljandi Kesklinna Koolis soome keelt nii gümnaasiumi- kui ka põhikooliosas, viimases õpitakse seda B-keelena.
Kolleegide sõnul on tema keeletunnid loomingulised ja vaheldusrikkad ning õpilased hindavad sõbralikku ja hea huumorisoonega õpetajat väga.

Tõenäoliselt just tänu õpetaja Käiväräineni algatustele ja ettevõtmistele on soome keele populaarsus Viljandi Kesklinna Koolis märgatavalt tõusnud.

Ingerisoome juurtega õpetaja Kirsti Käiväräinen on teinud Soome ning Eesti vahelise keele- ja kultuurialase koostöö edendamisel edukat tööd juba aastaid, see oli ka põhjus, miks žürii valis just tema 2014. aasta soome keele õpetajaks Eestis.

Esimest korda valiti aasta soome keele õpetajat aastal 1997, tänavune üritus oli juba kaheksateistkümnes.

Aasta õpetaja nimetamisega soovivad korraldajad tutvustada ja tõsta esile õpetajaid, kelle südamega tehtud töö aitab kaasa Eesti ja Soome suhete edendamisele.

Fotol vasakult: FECC-i stipendiaat Kristel Kotta Jüri Gümnaasiumist, Johanna Vironmäki FECC-ist, stipendiaat Viktoria Alekseeva Viktoria Keeltestuudiost, Soome Vabariigi suursaadik Kirsti Narinen, 2014. aasta soome keele õpetaja Kirsti Käiväräinen Viljandi Kesklinna Koolist ja Soome Instituudi juhataja Anu Laitila.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: