Selgusid Tallinna Ülikooli silmapaistvamad publikatsioonid, õpik ja loominguline projekt ({{commentsTotal}})

Tallinna ülikool.
Tallinna ülikool. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Konkursil jagati auhindu seitsmes kategoorias, kus selgitati välja 2014. aasta Tallinna Ülikooli parimad publikatsioonid, õpik ning loominguline projekt.

Parima monograafia auhinna pälvis Jaak Valge „Punased I“, mis paistab silma oma põhjalikkusega, tuginedes muuhulgas üheteistkümne arhiivi materjalidel ning kasutab ulatuslikult omaaegset publitsistikat, avaldamata käsikirju ja peategelaste loomingut, edastab ülikool.

Parimaks humanitaarteaduste artikliks valiti Marek Tamme artikkel “Truth, Objectivity and Evidence in History Writing”, mis käsitleb tõde ja objektiivsust ajalookirjuses.

Parima loodusteaduste alase artikli auhinna pälvisid Rando Tuvikene, Marju Robal, Kalle Truus artikli eest „Funorans from Gloiopeltis species. Part I. Extraction and structural characteristics“, mille näol on tegu erilise uurimisteema silmapaistva käsitlusega. Uurimistöö eksperimentaalne osa teostati koostöös Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi ja Tokio Mereteaduse ja –tehnoloogia Ülikooliga.

Sotsiaalteaduste valdkonnas otsustati välja anda kaks auhinda:
Martin Klesment, Allan Puur, Leen Rahnu ja Luule Sakkeus pälvisid tunnustuse artikli „Varying association between education and second births in Europe: comparative analysis based on the EU-SILC data“ eest, mis avaldati mõjukuselt rahvastikuteaduse viie juhtiva ajakirja hulka kuuluvas ajakirjas Demographic Research.
Samuti leidis tunnustust Eve Kikase ja Kätlin Peetsi artikkel „Collective Student Characteristics Alter the Effects of Teaching Practices on Academic Outcomes“, mis on uudne, kuna analüüsib, kuidas kollektiivsed omadused õpilaste koolitee alguses ja õpetajate klassitegevused mõjutavad õpilaste akadeemiliste teadmiste-oskuste ja õpikäitumise arengut.

Parimaks täppisteaduste alaseks artikliks tunnistati Tõnu Laasi, Berit Väli ja Veroonika Shirokova artikkel „Parallel investigation of double forged pure tungsten samples irradiated in three DPF devices“, mis tugineb plasma ja materjalide vastastikmõju eksperimentaalsetele uuringutele Tallinna Ülikoolis, Varssavi Plasmafüüsika ja Lasermikrofusiooni Instituudis ning Itaalias Teoreetilise Füüsika Rahvusvahelises Keskuses.

Parim õpikuna tunnustati Natalja Netšunajeva Vene keele 7. klassi õpikut ja töövihikut (I ja II osa), mis toetab motivatsioonipõhist õpetamist.

Parimaks loominguliseks projektiks valiti Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester, mis on dirigent Martin Sildose juhendamisel lühikese ajaga jõudnud kõrgele kunstilisele tasemele. Selle tunnistuseks on tihe esinemisgraafik ja nõudlik ning mitmekesine kontsertrepertuaar.

Žürii koosnes 11 liikmelisest ekspertkomisjonist, kuhu kuulusid professor Suliko Liiv, professor Reili Argus, pofessor Sirje Virkus, lektor Helin Puksand, Ökoloogia Instituudi direktor, dotsent Mihkel Kangur, professor Romi Mankin, dotsent Aile Möldre, Riigiteaduste Instituudi direktor, professor Anu Toots, lektor Karmen Toros, dotsent Andres Jõesaar, lektor Ene Hiiepuu.

Konkursi laureaatide õnnitlemine toimub Tallinna Ülikooli 10. tähtpäeva tähistamisel 18. märtsil kell 14:00 Mare maja aatriumis (Uus-Sadama 5, III korrus).

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: Tallinna ÜlikoolHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: