Kunstiakadeemia ootab huvilisi avatud uste päevale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kunstiakadeemia
Kunstiakadeemia Autor/allikas: ERR

Neljapäeval on Eesti Kunstiakadeemias avatud uste päev ning kõik teaduskonnad on sel päeval huvilistele avatud alates esimestest loengutest, mis algavad kell 8.30 ​kuni õhtuste loengute lõpuni.

Avatud uste päeval on külastajatel võimalik osaleda pea kõikides neljapäevastes loengutes, stuudiotes, töötubades, joonistus- ja kompositsioonitundides, teatab kunstiakadeemia.

Toimuvad erialatutvustused, kus professorid, tudengid ja vilistlased selgitavad eriala sisu ning oma kogemusi. ​Ühtlasi on paljudes osakondades väljapanekud tudengite töödest.

Sisearhitektuuri ja mööblidisaini osakond korraldab tänavu avatud uste päeva ka Balti jaama tunnelis, kuhu ehitatakse klassiruum "Läbipääs", milles toimuvad kella 10-17 vahel loengud õppejõududelt, kelle hulka kuuluvad näiteks Hardo Pajula, Gregor Taul, Leonhard Lapin, Liisi Murula, Margit Mutso ​ja Hannes Praks.

Kui kindlat huvi pole erialade suhtes veel tekkinud, saab aimu õppekavade valikust üldtutvustustel. Kell 10.00 toimub Eesti Kunstiakadeemia tutvustus Rüütelkonna hoones, Kiriku plats 1, kus tegutseb Vabade kunstide teaduskond. Kell 11.00 toimub Arhitektuuriteaduskonna tutvustus Pikk 20. Kell 12.00 Vabade kunstide teaduskonna tutvustus Kiriku plats 1, ruumis 115. Kell 13.00 Disainiteaduskonna tutvustus Estonia pst 7, ruumis 426. Kell 14.30 kirjeldatakse ettevalmistuskursuseid Estonia pst 7 ruumis 266.

Lisaks tulevastele üliõpilastele oodatakse külla ka õpetajaid, koolijuhte, karjäärinõustajaid ​ - nende hulgas lapsevanemaid, tädisid ja onusid ning​ kõiki huvilisi, kes soovivad ülikooli õppimisvõimaluste ja õpetamismeetodite kohta teada või lihtsalt tutvuda Eesti Kunstiakadeemia sisu ja inimestega.

Kella 10-19 on Disainiteaduskonna hoones, Estonia pst 7 avatud tudengikohvik, kus 12-14 vahel pakutakse ​külla tulnud ​ õpilastele kosutavat suppi tasuta.

Kahes hoones - Estonia pst 7 ja Kiriku plats 1 - on terve päeva avatud infolauad, kus on võimalik saada vastuseid praktilisematele küsimustele sisseastumistingimuste ja ettevalmistuskursuste kohta ​ ning hajutada asjatuid hirme eksamite osas​.

Eesti Kunstiakadeemia sisseastumistingimused on aastatega muutunud ning primaarne on loov mõtlemine, analüüsivõime ja huvi kaasaegse kunsti, disaini ja arhitektuuri vastu. Tehnilised oskused on omandatavad ning õppeaja jooksul pakutakse vilunud õppejõudude juhendamisel selleks mitmekülgseid võimalusi, lubas kunstiakadeemia pressiteade.

Hetkel tegutseb Eesti Kunstiakadeemia peamiselt Tallinna vana- ja kesklinnas erinevates hoonetes ning installatsiooni ja skulptuuri osakond paikneb Mustamäel Raja tänaval. Avatud uste päeval saab külastada kõiki teaduskondi, mis paiknevad järgnevalt:

Arhitektuuriteaduskond, Pikk 20
Disainiteaduskond, Estonia pst 7/Teatri väljak 1
Kunstikultuuri teaduskond ja sisearhitektuuri osakond, Suur-Kloostri 11
Vabade kunstide teaduskond, Kiriku plats 1
Animatsiooni osakond, Narva mnt 27 (Balti Filmi- ja Meediakooli hoone, IV korrus)
Installatsiooni ja skulptuuri osakond, Raja 11a

 

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: EKA

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: