Näitus uurib Eesti poliitikute esinemisretoorikat

Foto: ERR

Täna õhtul avas Reimo Võsa-Tangsoo Draakoni galeriis isiknäituse "...Tabada tuuma ja põrgusse tagajärjed". Näitus teeb sissevaate Eesti poliitikute visuaalsesse esinemisretoorikasse.

Võsa-Tangsoo näitab fotograafia vahendite abil, kuidas visuaalsed vahendid toetavad poliitikuid nende sõnumi edastamise veenvuses, vahendasid "Aktuaalse kaamera" kultuuriuudised.

Kui algselt lootis fotograaf näha heroilisust, oraatorlikkust ja emotsionaalset žestikuleerimist, siis ülesvõetud materjal näitas, et valdavalt on Eesti poliitikud siiski tagasihoidlikud nagu teisedki.

Näitusel välja pandud fotod on mustvalged. Võsa-Tangsoo sõnul muudab värvide puudumine fotode ambivalentsust, kaotades ajalise ruumi määruse.

"Mustvalge on informatsiooni mõttes neutraalsem ja lubab rohkem tähelepanu pöörata sisulistele küsimustele, mitte välistele. See distantseerib mind sellest pildistamise hetkest. Ma saan teha lõplikke valikuid vabamalt, ma ei ole seotud enam selle esialgse teadmise ja emotsiooniga," selgitas Võsa-Tangsoo.

 

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: