EstDocs avab VII lühifilmide konkursi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eelmise aasta võidufilm
Eelmise aasta võidufilm "MUHU: Ätsed ja roosid", rež. Kadriann Kibus Autor/allikas: dokfilm.ee

Üheteistkümnendat aastat järjest toimuv EstDocs dokumentaalfilmide festival Torontos on avanud järjekordse lühidokumentaalfilmide konkursi. EstDocsi filmifestival toimub 16.-20.oktoober, 2015. Filmitegijatel on filmide saatmiseks aega kuni 23. septembrini.

Lühifilmide konkursi auhindade sponsoriteks on Tartu College ja Otto Rannamäe Publikuauhind. Auhindade kogusumma on $2,800 CAD, maksimaalne filmiauhind on $1,000 CAD. Auhinnalisi filme näidatakse Toronto kinos festivali toimumise ajal oktoobris.

"Huvi EstDocsi lühifilmide võistluse kohta kasvab iga aasta. Eelmisel aastal kasvas meil just noorte filmitegijate osavõtt" ütles Tauno Mölder, lühifilmide konkursi juhataja. “Filme saadetakse meile üle maailma, kuigi enamus tuleb kas Kanadast või Eestist.“

Filme võetakse vastu professionaalidelt ja amatööridelt, filmitegija ei pea olema seotud Eestiga.

"Sa e pea olema eestlane, et nautida Eesti teemalisi filme“, lisas Tauno Mölder. “Meil on olnud eelmistel aastatel mitmeid filme, mis on tehtud mitte-eestlaste poolt, läbi erineva ja huvitava vaatenurga.”

Selle aasta konkursile ootame kuni 7 min pikkusi dokumentaalfilme ja dokudraamasid. Filmidel peab olema mingi seos Eestiga või eestlastega.

Esitamise protsess

Registreerimisvorm koos juhendiga on saadavad lühifilmide konkursi veebileheküljel. Eelmiste võistluste filmid on avatud vaatamiseks Youtube's.

Osavõtjad võivad filme saata kas tavapostiga või elektrooniliselt kuni 23. septembrini 2015. aastal. Filmide pikkus on piiratud seitsme minutiga, lisaks tiitrid. Konkursi võitjad ja auhinnad kuulutakse välja ja linastatakse Toronto kinodes EstDocsi publikule.

Samad autorid võivad esitada mitu võistlustööd, kuid iga film peab oleme eraldi registreeritud ja esitatud.

EstDocs on juba üheteistkümnendat aastat järjest toimuv tõsielufilmide festival ja konkurss mis toimub Torontos, Kanadas. EstDocs pakub vaatajaile ajakohast informatsiooni Eesti kohta läbi filmide. Festivali missioon on filmide ja arutelude kaudu pakkuda Kanada publikule teavet Eesti ajaloost, poliitikast, kultuurist, ja muudest Eestiga seotud teemadest. EstDocs on viimase kümne aasta jooksul Kanadas esile toonud eestlastest filmitegijaid, nii juba rahvusvaheliselt tuntuid kui ka tuntusele kerkivaid. Filmid on kas inglise keelsete subtiitritega või inglise keeles.
EstDocs kuulub Torontos asuva Tartu College’i programmide raamidesse. Tartu College’i eesmärk on uurida ja edutada Kanada vähemusrahvaste, eelkõige balti rahvaste, kultuuri, kirjandust, muusikat ja kunsti.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: EstDocs

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: