Reimo Võsa-Tangsoo tegi poliitikud must-valgeks ja analoogseks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Reimo Võsa-Tangsoo isiknäitus
Reimo Võsa-Tangsoo isiknäitus "…Tabada tuuma ja põrgusse tagajärjed" Autor/allikas: Draakoni galerii

Draakoni galeriis on avatud Reimo Võsa-Tangsoo isiknäitus "…Tabada tuuma ja põrgusse tagajärjed". Võsa-Tangsoo näitab oma dokumentaalses seerias, milline on poliitikute esinemisretoorika ajal, mil visuaalne eneseesitlus on tähtsam kui kunagi varem.

Pildistades püüab ta tabada, kuidas toetavad kandidaadid oma sõnumi veenvust visuaalsete vahenditega.

Võsa-Tangsoo näitus jälgib (uurib – olgem ausad, reaalse uurimuseni on veel pikk maa, kuigi seda oleks võimalik teha) poliitikasse pürgivate inimeste eneseesitlust valimiskampaania avalikel üritustel, eeldades et lisaks tekstilisele programmile pakuvad kandidaadid ka julget ja teadlikku esinemist.

Ta pildistas 31. jaanuarist kuni 28. veebruarini 2015 vaid avalikult välja kuulutatud väliüritustel ja debattidel, leides sündmuste kohta informatsiooni erakondade kodulehelt või sotsiaalmeediast.
Mustvalget filmi ja analoogkaamerat kasutades püüdis Võsa-Tangsoo vabaneda ajakirjanduslikust töörütmist ning jätta sisse ajalise viivituse pildistatu, sündmuste, emotsioonide ja lõplike valikute vahel. “Analoogne tehnoloogia erineb digitaalsest näiteks selle poolest, et miski ei ole momentne: pilte ei saa valida ning ilmarahvale näitamiseks üles laadida juba pildistamise ajal.” täpsustab autor.

Fotodes püüab ta tabada poliitikute visuaalse retoorika veenvust ja täpsust, kuid reaalsus 2015. aasta alguses oli pisut teine: "Lootes kohata heroilisi oraatoreid, leidsin eest “tavalise tööinimese, nagu sina”."

Näituse temaatilise heli autor on Mavra.

Reimo Võsa-Tangsoo (s. 1976) on kunstnik, kes elab ja töötab Tallinnas. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia fotograafia magistriõppe (2011). Ta on kasutanud oma töödes interaktiivseid elemente ning vaatajal on alati oluline roll kunstiteoste tähenduse loomisel. Töödes põimuvad ikoonilised kujutised, keel, poliitika ja innovatiivsed tehnoloogiad. Viimased projektid on "Testsüsteem 1.1 / Siin pole midagi näha", "Nostalgia / Ihad" ja koostöös Anu Vahtraga kureeritud näitus "Pöördumised".

Näitus on avatud kuni 4. aprillini 2015.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Draakoni galerii

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: