ERR New Yorgis: E STuudio noortekoor esines Carnegie Hallis ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Mitmel festivalil pärjatud E STuudio noortekoor sai eile õhtul harukordse võimaluse esineda New Yorgis kuulsal Carnegie Halli pealaval. Ühepäevase koorifestivali raames esines E STuudio kolme teise koori kõrval eelkõige Eesti heliloojate teostega.

Tegemist oli küll vaid üheõhtuse festivaliga, osales neli koori ja kõik said lõpuks žürii käest kõrgeima ehk kuldse kategooria, kuid koori ja selle juhtide jaoks polnudki see autasu kõige olulisem. Üles sai astutud ikkagi maailma ühel kõige prestiižsemal laval.

"Me oleme nii palju legende kuulnud selle saali imelisest kõlast, aga ma arvan, et nii lauljate kui ka minu enda jaoks, et ilusaimas unenäos ma ei oleks osanud ka arvata, et see nii ilus on," sõnas E STuudio noortekoori dirigent Külli Lokko.

"Ega tegelikult, ausalt öeldes, väga mingeid ootuseid ei olnudki. Rohkem oli lootusi, et koor suudab anda endast parima ja suudab ennast kokku võtta õigel hetkel, mida nad ka absoluutselt tegid. Ma olen väga uhke koori üle," rääkis E STuudio noortekoori abidirigent Eliisa Sakarias.

E STuudio noortekoor võistles sel laval ühe kooriga Saksamaalt ja kahe California kooriga, mis esindasid ühte ja sama keskkooli. Kuulda võis pigem kaasaegsemat koorimuusikat kui klassikalisemat nagu noortekooridele omane.

Eestlased laulsid Arvo Pärti, Tõnu Kõrvitsat, Cyrillus Kreeki, aga ka noori heliloojaid nagu Sander Soku teost "A Winter's Night" ja spetsiaalselt selle kontserdi jaoks Justin Casinghino poolt E STuudiole kirjutatud teost "Not but a seed...".

"Minul oli au ette kanda üks meile kirjutatud teos, mille nimi oli "Not but a seed...". Selle kirjutas meile üks Bostoni ülikooli helilooja ning helilooja enda sõnul läks meil väga hästi. Ta oli meiega väga rahul," ütles Eliisa Sakarias.

Peale sellel festivalil osalemise andis E STuudio New Yorgis veel kaks kontserti ning neid näeb ja kuuleb veel reede õhtul Baltimore'is Püha Markuse kirikus.

Toimetaja: Madis JärvekülgHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: