Sel nädalal saab Bach 330, dirigent Sildos ainult 300 aastat nooremaks ({{commentsTotal}})

Martin Sildos
Martin Sildos Autor/allikas: Elis Vesik

Kontserdiagentuur Corelli Music tähistab nädala jooksul mitmeid olulisi juubeleid.

  • 20. märts - noor dirigent Martin Sildos 30
  • 21. märts - suurim barokkhelilooja Johann Sebastian Bach 330
  • 27. märts - agentuur Corelli Music lõpetab oma 10. juubeliaasta ning jätkab muusikalainel suurkontsertidega 28.-29. märtsil

Martin Sildos on sügisest 2014 Vanemuise koosseisuline dirigent, kus tema esimene suurem ja väga edukas töö oli Webberi muusikali „Ooperifantoom“ lavaletoomine rahvusvahelise meeskonnaga. Tulemas on paljud uued lavateosed, kus teeb kaasa ka noor dirigent, kellele hiljuti omistati Vanemuise Sümfooniaorkestri kolleegipreemia. 2013. aastal oli Martin Sildos üks Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkestri asutaja ning praegu on ta selle peadirigent. Aastal 2014 andis ta selle orkestriga 24 kontserti väga erinevate kavadega. Eesti Sümfooniaorkestrite Liit tunnustas vaid poolteist aastat tegutsenud ainukest Tallinna kõrgkoolide harrastusorkestrit Aasta Kollektiivi tiitliga. 16. märtsil saabus juba järgmine tunnustus, kui Tallinna Ülikooli suurel konkursil jagati auhindu seitsmes kategoorias ning selgitati välja 2014. aasta Tallinna Ülikooli parimad publikatsioonid, õpik ning loominguline projekt. Parimaks loominguliseks projektiks valiti Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester, mis on dirigent Martin Sildose juhendamisel lühikese ajaga jõudnud kõrgele kunstilisele tasemele. Selle tunnistuseks on tihe esinemisgraafik ja nõudlik ning mitmekesine kontsertrepertuaar.

Corelli Music jätkab säravalt oma 10. aasta juubelit teema-aastate "Muusika-aasta 2015" ja "Kaheksa sajandit Maarjamaad" märksõnadega. Palmipuudepüha puhul on sarjas "Kirikupühad Maarjamaal" 28.-29. märtsil Tartu ja Tallinna kirikutes tulemas kontserdid “PÜHA CECILIA, KÕIGI MUUSIKUTE KAITSEPÜHAK”, mille iseloomustuseks sobib suurepäraselt muusika-aasta tunnuslause "Kõlab hästi!"

Eri põlvkondade muusikud, pisikesed, suuremad ja päris suured hõiskavad muusika-aastal 2015 kiituselaulu kõigi muusikute kaitsepühaku Püha Cecilia ja 800-aastase Maarjamaa auks, kui publiku ette jõuab inglise barokkhelilooja Henry Purcelli suurteos „Ood Püha Cecilia auks“ solistidele, koorile ja instrumentidele, Z 328 aastast 1692.

Esmakordselt teevad Corelli Barokkorkestri kogenud muusikud ja noor dirigent Martin Sildos koostööd hiljuti Aasta muusikuks 2014 kuulutatud ja hulgaliselt muid auhindu noppinud Hirvo Surva juhitud Rahvusooper Estonia poistekooriga.

Corelli Music
MAARJAMAA 800!

“Kirikupühad Maarjamaal”
PÜHA CECILIA, KÕIGI MUUSIKUTE KAITSEPÜHAK
L, 28. märts 2015 kell 19 Tartu Jaani kirik (Jaani 5)

Palmipuudepüha, 29. märts 2015 kell 20 Tallinna Oleviste kirik (Lai 50)
KAVA:
Henry Purcell (1659-1695) "Ood Püha Cecilia auks", Z 328
ESINEJAD:
Solistid: Jaanika Kuusik (sopran), Ivo Posti (kontratenor), Mikk Dede (tenor ja kontratenor), Uku Joller (bass-bariton)
RAHVUSOOPER ESTONIA POISTEKOOR
CORELLI BAROKKORKESTER ajastu pillidel
Dirigent MARTIN SILDOS
Purcelli suurvorm on sellisele esituskoosseisule ja muusika-aastale väga sobilik, kuivõrd Püha Cecilia, kellele helilooja teose kunagi pühendas, on kõigi muusikute kaitsepühak. Kontserdid toimuvad koostöös Rahvusooperiga Estonia, toetavad Kultuuriministeerium, Kultuurkapital ja Corelli Metseenide Klubi.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Corelli MusicHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: