Koordinaatidel 59.450144, 24.732727 avatakse pööripäevanäitus ({{commentsTotal}})

Juan Duarte Regino Showcase #9: Equinox/Pööripäev
Juan Duarte Regino Showcase #9: Equinox/Pööripäev Autor/allikas: Rundum

Laupäeval avab Mehhiko päritolu kunstnik Juan Duarte Regino Kalamaja kalmistupargis Showcase #9. Kaasaskantavast päikesevalgusele reageerivast süntesaatorist koosnev projekt "Equinox" (Pööripäev) asub koordinaatidel 59.450144, 24.732727 ning jääb avatuks 11. aprillini.

20. märtsi õhtupoolikul leiab aset kevadine pööripäev, mille esile toomiseks asetab kunstnik järgneval päeval Tallinna Kalamaja pargi avalikku ruumi päikesevalguse jõul töötava heligeneraatori.

Heligeneraator Equinox on kuulmispõhine väljapanek valguse muutumisest kogu päeva lõikes. Öö saabumisega lakkab generaator töötamast ning alustab taas järgmisel hommikul esimeste valguskiirtega. Antud generaator on valmistatud lihtsatest elektroonilistest komponentidest koosnevast vooluringist - pole kasutatud ühtegi arvutit. Kuna teose vaatajad heidavad valgusretseptorite kohale varje võib seda võtta kui avaliku interatsiooni liidest.

Juan Duarte Regino on Mexico linnast pärit meediakunstnik. Taustaga audiovisuaalmeedias on kunstnikul hetkel käsil magistriõpingud Aalto ülikooli uusmeedia osakonnas Helsinkis. Tema tööd on seotud mänguliste kasutajaliideste disainiga helilise interaktsiooni, generatiivse kunsti ja audiovisuaalse tegevuskunsti tarbeks. Samuti on ta osaline algatuste Third Space ja Pixelache tegevuses Helsinkis kus ta kureerib meediakunsti näituseid ning korraldab helikunsti üritusi.

Showcase on Rundumi poolt kunstnike kasutusse antud vitriinkapist näitusepind, mis liigub ringi nii asukoha kui ka vastutava kunstniku mõttes. Varem Tšehhi kunstirühmitusele PAS (Production of Contemporary Activities) kuulunud idee kapist, mis toimib alternatiivse projektipinnana, pakub võimalust katsetada teistsuguste kunsti eksponeerimise viisidega, suhestudes erinevate sotsiaalsete keskkondade ning avaliku ruumi hõivamise temaatikaga. Showcase’i programm on justkui 5 inimese vahel moodustuv ahel, mis antakse käest kätte. Esimese kunstniku kutsub Rundum oma tööd esitlema, kuid sealt edasi palutakse kunstnikul leida järgmine loovisik, kes soovib Showcase'i kasutada ja tema omakorda uue, kuni lõpuks on kokku 5 inimest, kes on eksponeerinud Showcase'is oma loomingut. Rundum võtab pärast seda ahelat taas Showcase'i oma valdusesse ja kutsub uue kunstniku, tekitades uue ringluse. Kõik kunstnikud valivad ise ka koha, kuhu oma projekt linnaruumis paigutada.

Showcase avatakse 21. märtsil kell 16:00.

Toimetaja: Mari KartauHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: