Galerii: Woodstocki rokilegend jämmis Eesti muusikutega  ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Läinud nädalal külastas Tallinnat Woodstocki festivali legend ja ansambli Ten Years After basskitarist Leo Lyons, kes andis muusikapoe Stanfordi laval tasuta master-classi ja jam sessioni. 

Leo vastas kohaletulnud kohalike muusikute küsimustele ja jutuajamisele järgnes jam sessioon koos Andres Põldroo (kitarr), Sven Randoja (vokaal, kitarr), Mati Vaarmanni (orel), Andrus Lillepea (trummid), Siim Koppeli (trummid), Ikevald Rannapi (vokaal) ja Freddy Tomingasega (vokaal). 

Leo on olnud üle 55 aasta professionaalne muusik, mängides, salvestades ja kirjutades erinevate kollektiividega ning siiani, olles 71-aastane, tuuritab ta ümber maailma. Ta usub, et tema pikaealisuse aluseks on põhiliselt kirg. Ta pole enda arust ühtegi päeva töötanud - iga päev on ta elanud nautides muusika loomist ja mängimist. Ta on väga tänulik, et ta on suutnud end oma suurima kirega ära elatada. Kindlasti on olulisel kohal ka rahulikus tempos asjadega tegelemine.

Leo soovitus noortele muusikutele: “Armastage seda, mida te teete, ega kuulake kedagi, kes ütleb, et teil ei tule midagi välja, et oma muusikaga te ei jõua kaugele, sest ka meile on seda öeldud päris tihti. Meie aga uskusime ja jätkasime mängimist.”

Oma viimase plaadi, mida kantakse 1. aprillil Café Amigos ette, salvestas ta oma bändiga samamoodi, nagu seda tehti vanal ajal - nimelt võeti järjestikku viis kontserti üles ning nendest pandi kokku album. 

"Mis saaks olla paremat, kui lüüa see kevadine nädal käima elava legendiga laval jämmides. Selline särts tuli sellest sisse, et sellest jätkub mitmeks talveks veel! Tänud korraldajatele ja Leole, kes selle võimalikuks tegid - kes teab, milline kontsert võib veel tulla!”, jagas oma muljet laulja Ikevald Rannap.

“Suheldes Leo Lyonsiga, juba eaka, kuid erksa ja särava inimesega, kuulates tema mälestusi isiklikust tutvusest The Beatles’iga, Woodstockist, hippi liikumisest, ei jätnud mind ärevus, et puutun kokku elava ajalooga, et rock’n’roll ikka elab ja võidab,” jagas oma muljet rokk- muusik ja rokk-muusikale pühendatud raadiosaate autor, Anatoli Belov.

Leo Lyons oli väidetavalt see mees, kes mõtles välja kitarri-riffi, mis sai hard roki stiili nurgakiviks.

Ten Years After Woodstock festivalil:

 

www.leolyons.org

 

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: