ERR Moskvas: Venemaa pealinnas esitleti Eesti-Vene koostöös valminud džässiplaati ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Moskvas - ühes džässiklubis ja Eesti saatkonnas - esitleti Eesti-Vene koostöös valminud plaati "The Mighty Five," kus džässivõtmes kõlab nelja vene klassika suurkuju - Rimski-Korsakovi, Borodini, Mussorgski ja Balakirevi muusika.

Kuulates Rimski-Korsakovi "Shererezaded" ja teistegi vene suurkujude loomingut, tabas muusik Jaak Sooäär end huvitavalt mõttelt. "Avastasin, et harmoonilises, muusika mõttes nad olid nagu ajast ees, Ameerika džässmuusika jõudis nende samade asjadeni kusagil 70 aastat hiljem, 1950ndatel. Nemad tegid juba 1880. aastatel umbes analoogilisi asju," rääkis Sooäär "Aktuaalsele kaamerale".

Ideega vene muusikat džässina mängida haakus vene muusik Aleksei Kruglov, kes oli Sooäärega ka varem koostööd teinud. "Muusikud on alati sõbrustanud, sõbrustavad ja jäävad sõbrustama. Neil keerulistel aegadel, arvan, on väga oluline tulla kokku ja midagi teha, eriti selliseid projekte. Sest see "Võimsa rühma" looming ei ole mitte üksnes Vene, vaid ka maailma muusika," rääkis Kruglov.

Pärast esinemist Jazzkaarel tekkis Anne Ermi toel idee muusika plaadistada. Mõttest haaras kinni Moskva plaadifirma ArtBeatsMusic. Firma produtsent Nikolai Bogatšjov peab plaadi välja andmist suureks õnneks. "Eile oli meil Moskva Aleksei Kozlovi klubis esitluse väike eelproov, täna - nagu näete - on Eesti saatkonnas täissaal. See on minu jaoks väga meeldiv, et nii palju inimesi
tuli seda head loomingut kuulama."

Sooääre-Kruglovi kvartetis musitseerisid ka Mihkel Mälgand ja Tanel Ruben.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: