Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartu ülikooli naiskoor tähistab juubelit kahe eriilmelise kontsert-etendusega

Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor saab tänavu kevadel 70 ja tähistab oma juubelit kahe eriilmelise kontserdi ehk kontsert-etendusega.

Kuigi kontsert-etenduse kunstnik-stsenarist Andri Luup ütles "Terevisioonis", et tema ei teadnud koorimuusikast suurt midagi, aga möönis, et "see on mu saatus!"

Kontsert-etendusest kõneles "Terevisioonis" ka koori dirigent Triin Koch.

Tartu Ülikooli Akadeemilise naiskoori dirigent Triin Koch on seisnud naiskoori ees juba kümme aastat. "Naiskooride raudvara on meie pärisosa aga viimastel aastatel oleme ise tellinud muusikat ja meile on kirjutatud spetsiaalset muusikat," iseloomustas Koch naiskoori repertuaari valikut. Tema sõnul kõnnitakse traditsioonilistel radadel, aga proovitakse leida ka uudsemat muusikat.

Juubeli kontsert-etenduse kunstniku ja stsenarist Andri Luubi arvates on koori jaoks etenduse loomine üpris keerukas. "Alguses tekkis vajadus küsida, mis see koorilaul üldse on," tõdes Luup. "Kuna koorilaulud on looduslähedased - seetõttu asetasime selle loodusläheduse repertuaari tehisküsimuse valgusesse, et kui seda loodus, mida lauldakse ümbritseb tehislik ruum," selgitas Luup.

1945. aastal asutatud kooris laulab 50 naist, koori dirigendiks olev Triin Koc oli ka naiskooride liigijuht viimasel üldlaulupeol. Triin on koori ees olnud kümme aastat, enne teda juhatas naiskoori üle 40 aasta Vaike Uibopuu.

27. märtsil annab koor TÜ aulas kontserdi „Ela.Kasva.Õitse" ning 28. märtsil sealsamas kontsert-etenduse „Kasvu.Hoone".

Kontsert-etendust mängib koor Tartus samal päeval lausa kaks korda ning lisaks veel ka 12. aprillil Tallinnas Telliskivi loomelinnaku rohelises saalis.

Kontsert-etenduse lavastaja on Maria Peterson. Juubelikontserte ühendavaks teemaks on vastandus päris-võlts.

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: ETV

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: