Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rakveres toimub täna harrastusteatrite päev

Rakvere spordihall, kus toimub harrastusteatrite päev.
Rakvere spordihall, kus toimub harrastusteatrite päev.

Harrastusteatrid kogunevad täna kell 14 Rakvere spordihalli ning avatakse teatrilaat, mis loob võimaluse tutvustada oma 2015. aasta repertuaari ja suveprojekte.

Pool tundi pärast ürituse algust peetakse maha harrastusteatrite teatriturniir. Trupid saavad ennast proovile panna erinevates ülesannetes, mis toovad esile nende näitlemisoskuse, huumorimeele ja miks mitte ka sportlikud võimed. Päeva juhib Rakvere Teatri näitleja Margus Grosnõi ning teatritruppide sooritusi hindab žürii - parimaid premeeritakse. Iga osalev võistkond koosneb kuni 5 liikmest.

Õhtu jätkub harrastusteatritele Rakvere Kultuurikeskuses piduliku tantsuõhtuga. Õhtul esineb Rakvere Reaalgümnaasiumi kooliteater „Karla".

Eestis tegutseb kuni 480 harrastusteatrit ning harrastusteatril on oma eriline koht rahvakultuuris.

Harrastustearteid on loodud, et tuua teatrit ka seal ja nendele kogukondadele, kellel ei ole võimalust näha suurt teatrit. Harrastusteatri missiooniks on aidata kaasa vaimseid väärtusi hindava ja materiaalseid väärtuseid kasutada oskava inimese kujunemisele teatrikunsti kaudu ning toetada tema loomingulist ja tegusat elamiseviisi.

Teatripäeva korraldab Rakvere harrastusteater KaRakTer.

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: Harrastusteatrite liit

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: