Disaininõunik: viies rahvusvaheline disainiauhind annab tunnistust Eesti disaini kõrgest tasemest ({{commentsTotal}})

Mihkel Masso disainitud elektrikeris HUUM Drop
Mihkel Masso disainitud elektrikeris HUUM Drop Autor/allikas: EKA

Eesti Kunstiakadeemia tootedisaini üliõpilase Mihkel Masso disainitud elektrikeris HUUM Drop võitis tuntud rahvusvahelise disainiauhinna Red Dot: Product Design 2015.

Tegu on viienda Red Dot auhinnaga, mille on pälvinud Eesti disainerite looming, edastab kultuuriministeerium.

„Red Dot auhinna saamine on väga tore uudis, sest Mihkel Masso kerisedisain on suurepärane näide sellest, kuidas nutikas tootedisain võib anda vägagi tuttavatele esemetele täiesti uue kvaliteedi. Teeb rõõmu, et seda on rahvusvaheliselt märgatud ja veel nii kõrgel tasemel,“ ütles Kultuuriministeeriumi arhitektuuri- ja disaininõunik Veronika Valk. „Eestisse on nüüdseks jõudnud juba viis Red Dot auhinda. Minule kõneleb see Eesti disaini ja seeläbi ka disainihariduse kõrgest tasemest,“ lisas Valk.

Eesti ettevõtte HUUM OÜ poolt toodetava kerise Drop on disaininud Mihkel Masso, see loodi Eesti Kunstiakadeemia tootedisaini osakonna ja Huum OÜ ühise arendusprojekti raames, mida toetas ka Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.

Red Dot on maailma prestiižseim disainiauhind, mida on antud välja juba 60 aastat. Lisaks tootedisainile antakse auhinda välja ka kommunikatsioonidisaini- ja disainikontseptsiooni kategooriates.

Eestlastest on varasemalt auhinna pälvinud Martin Pärn klapplaua Martin eest (1998), Hannes Unt restorani Kaerajaan visuaalse identiteedi eest (2008), Julia Maria Künnap söögitooli Mari eest (2010) ning Kaidi Ploomipuu newWeave-tehnoloogias vaiba „Bog“ eest (2011).

Vaata lisaks:

Toimetaja: Tõnu PedaruHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: