Ilmuvad uued pärimusmuusikaraamatud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia
TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia Autor/allikas: TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia

Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia muusikaosakonnal ning Muusikadidaktika keskusel ilmusid esimesed publikatsioonid: Aime Reieri õpik “Abiks väikekandle õppijale” ning Virgo Sillamaa käsiraamat “(Rütmi)muusika teooria”.

Aime Reieri “Abiks väikekandle õppijale” puhul on tegemist väikekandle õpikuga, mis on mõeldud kõigile huvilistele. Õpikus tutvustatakse algajatele sobivat repertuaari ning raamat sisaldab rohkelt pildimaterjali peamiste mänguvõtetega. Õpik ilmus koostöös Eesti Pärimusmuusika Keskusega.

Aime Reieri sõnul on raamat mõeldud kõigile, kellel on huvi väikekandle õppimise vastu, raamatu järgi saab õppida iseseisvalt või kasutada toetava õppematerjalina väikekandle kursustel.

Virgo Sillamaa “(Rütmi)muusika teooria” annab ülevaate rütmimuusika eestikeelsest terminoloogiast ning teemavaldkondadest, nagu laadid, akordid ja nende tähistamine, harmoonia, rütm ja muusikaline vorm.

“Käsiraamat on mõeldud eelkõige õpetajale, seal hulgas ka enda õpetajale ehk iseõppijale. Peamine eesmärk on anda ülevaade teemadest, millega ühel või teisel viisil rütmimuusikaga tegeledes paratamatult kokku puututakse ning rääkida nendest teemadest, kasutades võimalikult järjekindlat eestikeelset terminoloogiat. Teiseks oluliseks tahuks on püüd olla traditsioonilise ehk klassikalise muusikateooria taustaga lugejale võimalikult arusaadav - enamik praegustest muusikateooria ja solfedžoõpetajatest on ilmselt ise õppinud just nn kooliharmooniat ning näiteks akordimärgid on neile sootuks võõras teema,” kommenteeris Virgo Sillamaa.

Raamatute esitlus toimub neljapäeval, 2. aprillil kell 12:00 TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia Muusikamaja kammersaalis (ruum 301). Esitlusel toimub ka raamatute müük esitluse hinnaga. Raamatuid saab peagi soetada Apollo raamatupoodidest.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: