Kadri Toom avab isikunäituse "Anonüümne ruum" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kadri Toom pilt varasemalt näituselt
Kadri Toom pilt varasemalt näituselt Autor/allikas: press

Esmaspäeval avab Kadri Toom Draakoni galeriis isiknäituse "Anonüümne ruum".

"Näitus tegeleb ruumikogemuse ja ruumide kadumise teemadega. Käsitlen ruumi tinglikkust ning pealetükkivust, ruumist vabanemise ja ruumis olemise paineid. Ajapikku tähenduslike geograafiliste paikade detailid segunevad, linnakaardid ja kodustatud ruumid tuhmuvad ning laotuvad laiali kujutlusse. Alles jääb geomeetria, nurgelisus, abstraktsed pinnad ja külmad toonid," selgitas Toom.

Eemaldades äratuntavad kujundid ja isiklikud suhted, saab kujuteldava ruumi kadumisse süveneda nostalgiata. Kohad on taandatud / konstrueeritud anonüümseteks objektideks. Immanentsete ruumipiltide järelkajana tekivad puhastatud vormid. Sealt, kus kaovad tähendused, leiab katkematu, kinnise ja kättesaamatu anonüümse ruumi.

Kadri Toom on lõpetanud Tartu kõrgema kunstikooli maalingute osakonna aastal 2006 ja Eesti kunstiakadeemia graafika osakonna magistrikraadiga 2009. aastal. Õpingute ajal täiendas ta end Erasmuse stipendiaadina Saimaa polütehnikumis (Saimaa University of Applied Sciences) Soomes. Pärast õpinguid on ta täiendanud end residentuurides Lätis, Rootsis ja Moostes. Ta on osalenud mitmetes rahvusvahelistes kunstiprojektides ja osalenud töötubades ning juhendanud neid. Isiknäitusi on tal lisaks Eestile olnud Lätis, Šveitsis, Tšehhis, Soomes ja Taanis. Eesti kunstipublik sai Kadri Toomi eelmist isiknäitust „Nurgatagused“ näha nii Tartus Y-galeriis kui ka Tallinnas Draakoni galerii keldrisaalis, kus kunstnik keskendus nähtamatule ruumile, tühjadele aladele ja inimese varjatud külgedele.

Näitus jääb avatuks 25. aprillini 2015.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: