Lepo Sumera kogu klaverilooming ilmub plaadil ({{commentsTotal}})

{{1428907570000 | amCalendar}}
Kadri-Ann Sumera
Kadri-Ann Sumera Autor/allikas: PM/Scanpix Baltics

19. aprillil esitleb pianist Kadri-Ann Sumera Vanemuise väikse maja ovaalsaalis CD-plaati "Lepo Sumera – Piano Music", millele ta on salvestanud oma isa, helilooja Lepo Sumera peaaegu kogu klaveriloomingu.

"Siia plaadile on kogutud praktiliselt kogu Lepo Sumera klaverilooming – ühele ning kahele klaverile pluss Klaverikontsert. Need teosed on kirjutatud mitme aastakümne vältel ning just neisse on koondunud erinevad katsetused, eksperimendid, väikevormidele omane vaimukus ning teravus. Ühtset stiili- või meeleolukirjeldust on pea võimatu anda, siin on nii paroodiat kui igatsust, dodekafooniat kui minimalismi, selgelt väljakirjutatud muusikat ja improvisatsioonilisust. Kui tahta siiski ühist nimetajat leida, siis on see ilmselt tugev rütmiline alge – rõõm rütmidega mängimisest, pulsatsioon ja pinge," kirjutab Kadri-Ann Sumera plaadile saatesõnaks.

Kadri-Ann Sumera on üks Eesti laiahaardelisemaid pianiste, kes on ühtviisi tegev nii solistina kui kammermuusiku ja lauljate kontsertmeistrina ning kelle repertuaar hõlmab teoseid barokist kõige uuema muusikani.

Lepo Sumera (1950-2000) oli üks säravamaid eesti sümfoniste ja üks elektroakustilise muusika rajajaid. Aastatel 1988-1992 oli ta Eesti Vabariigi kultuuriminister ja 1993-2000 Heliloojate Liidu esimees, samuti professor Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias ning sealse elektronmuusika stuudio esimene juhataja.

Plaadiesitlus toimub 19. aprillil Vanemuise väikeses majas peale balletietendust "GO- mäng kahele", mille koreograaf Teet Kask on loonud Lepo Sumera muusikale ning kus interpreetidena on laval ka helilooja tütred, pianist Kadri-Ann Sumera ja viiulisolist Eva-Maria Sumera.

Toimetaja: Valner Valme



Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: