Jazzkaare tasuta kontsertide päev täna Telliskivis: vaata, kes esineb kus

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Odd Hugo Autor/allikas: pressimaterjalid

Jazzkaare tasuta kontsertide päeval, 19. aprillil jõuab Tallinna linnarahvani arvukalt tasuta muusikalisi elamusi.

Telliskivi Loomelinnakus leiavad aset põnevad kontserdid – esinevad Innersound, Bad Habits Trio, Odd Hugo, MiaMee, Kaspar Uljas & Jaak Lutsoja, Mingo Rajandi Trio, MAG jt. Taas toimuvad linnulauluekskursioon, hommikujooga, jazzimaal ning esmakordselt ka jazziplaatide turg.

Jazzkaare tasuta päeva üks ilusamaid traditsioone on varahommikune linnulauluekskursioon, mis sel korral toimub Paljassaare linnualal ja rändureid juhib Viru Folgi peakorraldaja ja ornitoloog Peep Veedla. Kell 10 ootavad Vaba Lava STL tantsusaali hommikujoogasse Gerli ja Ereli Järv Joogaruumist ning Anne Erm, kaasa võtta oma joogamatt.

Kell 11 avanevad Punase Maja uksed ning Mingo Rajandi trio eestvedamisel musitseeritakse saateks hommikustele filmikaadritele. Keskpäeval astub Reval Café ees üles MAG ehk Moment After Goodbye – trio esitab laulja Maarja Aarma kirjutatud muusikat. Kell 13 esineb Loomelinnaku keskväljakul Noortebänd 2014 võitja Innersound – värske koosseis Eesti muusikamaastikul.

Kell 14 ühendavad jõud kahe generatsiooni akordionistid – Kaspar Uljas & Jaak Lutsoja – esitades seadeid originaalloomingust, Argentina tangodest ja jazzmuusikast prantsusepärases võtmes. Kell 15 astub F-Hoone ees üles Bad Habits Trio, kelle muusika mängleb akustilise jazzi piirimail.

Kell 16 alustab Funderbeami kontoris MiaMee, kelle fantaasiaküllases loomingus kohtub akustiline kõla elektroonikaga. Samal ajal algab Punases majas ka traditsiooniline sündmus Jazzimaal eesotsas nimeka kunstniku Vano Allsaluga. Päeva lõpetab kell 17 kontserdiga Vaba Lava suurel laval Odd Hugo - segu folgist, balkani muusikast ja bluesist, nad on ette võtnud juba neli ulatuslikku Euroopa turneed.

Kell 15-17ni toimub Punases Majas jazziplaatide turg, kus müügil nii uued kui kasutatud vinüülid ja CDd, rariteedid ning uued ja vanad helipärlid.

Hea ilma korral toimuvad mitmed sündmused õues – infot saab Jazzkaare kodulehelt ja Facebookist! Kõikidele päeva sündmustele on sissepääs prii. Heliseva pühapäeva programmi Jazzkaarel toetavad Eesti Autorite Ühing ning Tallinna Spordi- ja Noorsooamet.

Kevadine suurim jazzipidu toimub 17.-26. aprillini üle Eesti.

Heliseva pühapäeva programm 19. aprillil:

8.00 Linnulauluekskursioon koos Peep Veedlaga Paljassaares
10.00 Hommikujooga koos Gerli & Ereli Järve ning Anne Ermiga STL saalis
11.00 Mingo Rajandi Trio Punases Majas
12.00 MAG Reval Cafes
13.00 Innersound Pudeli terrassil
14.00 Kaspar Uljas & Jaak Lutsoja Punase Maja õuealal
15.00 Bad Habits F-hoone õuealal
16.00 MiaMee Funderbeami kontoris
16.00 Jazzimaal Punanes Majas
17.00 Odd Hugo Vabal Laval
15.00-17.00 Jazziplaaditurg Punases Majas

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: Jazzkaar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: