Tartu Kunstimajas näeb kolme uut näitust ({{commentsTotal}})

Ausma Šmite näitus „Ma olen teel”
Ausma Šmite näitus „Ma olen teel” Autor/allikas: Tartu Kunstimaja

Tartu Kunstimajas avatakse kolmapäeval kolm uut näitust: Veiko Klemmeri "Avamaa", läti kunstniku Ausma Šmite „Ma olen teel” ning Anonymous Bohi "Stardust".

SUUR SAAL
Veiko Klemmer
"Avamaa"
08.04.15 - 03.05.15

Avamine kolmapäeval, 08. aprillil kell 17:00.

Käesolev seeria uurib avaruse ja hetkelisuse vormitehtelisi muutumisi loodusliku ja tehisliku pingeväljas. Näha saab voogavaid värve, kombatavaid tekstuure ja virtuaalseid mõttemaastikke.

TARTU KUNSTIMAJA
Ausma Šmite „Ma olen teel”
08.04.-03.05. 2015

Avamine kolmapäeval, 08.aprillil 2015 kell 18:00.

Ausma Šmite tõusis tähena läti kunstitaevasse 2012. aastal Gallery 21s toimunud isikunäitusega, kus eksponeeritud meisterlikud litograafiatehnikas fossiilid ja koletised said viivitamatult läti graafikat koondavate näituste kohustuslikeks töödeks.

Tartu Kunstimaja näitus „Ma olen teel” koosneb viimase paari aasta jooksul peamiselt residentuurides ja litograafia töötubades loodud teostest. Šmite varasema loominguga võrreldes võib täheldada figuuride asendumist konstruktsioonidega, kummalisel kombel tunduvad viimased ent veelgi elusamatena kui kunstnikule kuulsuse toonud kummitused ning see omakorda annab näitust siduvale ulmelisele jutustusele suisa filmiliku kvaliteedi. Samas ei maksa otsida Šmite loomingust viiteid popkultuurile. Tööd on kunstniku jaoks nii sisu kui ka läti kunstile omase tehnilise meisterlikkuse poolest poeetilise vormi teenistuses, selle taga on aga kaasaegses kunstis taas keskse koha omandanud metafüüsiline kogemus.

Ausma Šmite (sünd 1986) alustas oma õpinguid Läti Kunstiakadeemia graafikaosakonnas 2007. aastal ning kaitses 2009. aastal bakalaureuse- ja 2011. aastal magistritöö. Šmite töötab õppejõuna Läti Kunstiakadeemias, mille graafikastuudiot kasutab ta ka oma tööde loomiseks. Ta külastab sageli litograafia töötube, kus on valminud enam kui pooled käesoleva näituse töödest.

MONUMENTAALGALERII
Anonymous Boh "Stardust"
08.04. - 03.05. 2015

Avamine kolmapäeval 08. aprillil kell 18:00.

Al Paldrok alias Anonymous Boh avab oma uhiuue näituse "Stardust" vastselt Ameerika tuuril valminud töödest Tartu Kunstimaja Monumentaalis.

Näitus on valminud tuuril 2014-2015 Aasias, Ameerikas, Euroopas. Igas linnas on tegevuskunstiaktsioonide dokumentatsioonidele jätnud oma visuaalse kujundikeele jäljenduse keegi ülemaailmse underground-staaridest, seda kas objektiivi ees, puulõikes, siiditrykis, konkreetse inimressursi, mälu- või käejäljena - New Orleansis, Pekingis, Texases, Pariisis, Black Rock City's Nevadas Burning Manil, Miamis, Fääri Saartel, Islandil, Pariisis, Berliinis, New Yorgis.

Tartu Kunstimaja (Vanemuise 26) on avatud K-E kl 12-18.

 

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Tartu KunstimajaHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: