Muusika aprillinumbris: Helena Tulve EMP-st, Joosep Sang Jazzkaarest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Muusika 4/2015: fragment kaanest.
Muusika 4/2015: fragment kaanest. Autor/allikas: Muusika

Tutvustame ajakirja Muusika vastset aprillinumbrit.

Muusika aprillinumbri kaanel on helilooja Tatjana Kozlova-Johannes. Ida-Virumaalt pärit Tanja on huvitavate mõtetega ja sügavuti minev looja. Oma Eesti-nägemusest ütleb ta: “Mulle sai otsustavaks pärast iseseisvumist toimunud laulupidu. See oli midagi erilist, pidu ei tahtnud kuidagi ära lõppeda, rong pidi meid mitu tundi ootama. Siis saingi aru, et see on see kultuur ja rahvas, kellega tahaksin kokku kuuluda.” Oma loomingut kommenteerides ütleb ta: “Minu eesmärk on jõuda mingisuguse sügavuseni enda sees ja mingi äratundmiseni, mis on õige. Minu jaoks on muusika (kunsti, kirjanduse) kõige olulisem parameeter sügavus.”

Tuntud muusikutest on seekord vaatluse all üks tänavuse “Jazzkaare” staare, ulmeline ansambel Magma Prantsusmaalt. “Jazzkaarel” esinevatest noortest eesti muusikutest kirjutab Joosep Sang.
Oma kogemustest ja mõtetest seoses Eesti muusika päevadega räägib nüüdseks aasta festivali kunstilise juhina töötanud helilooja Helena Tulve. Juttu tuleb ka probleemidest uue muusika skenel. Gerhard Lock pakub huvitava versiooni sellest, kuidas võiks eesti muusikat näha n-ö väljaspoolse pilguga. Nüüdismuusika pilti täiendavad helilooja Liis Viira muljed Soome uue muusika festivalilt “Musica nova”.

Eesti muusikaajaloo teemat avab Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi uurija Kristiina Kiis artiklis omaaegsest silmapaistvast lauljannast Aino Tammest.

Plaadirubriigis on käsitlusel ansamblite Rüüt ja Wilhelm ning Sooääre/Vaigla Rubeni ja Drum Prana plaadid. Ivo Heinloo äraarvamismängu “Jazzisessioon” külaliseks on noor jazztrompetist Allan Järve. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: