Vanemuises saab tutvuda ajalooliste ja unikaalsete klaveritega ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Tartus Vanemuise kontserdimajas saab alates tänasest tutvuda ajalooliste ja unikaalsete klaveritega, mille on sinna eksponaatideks toonud Eesti rahvuslik klaverimuuseum. Teiste hulgas saab tutvuda haruldaste XIX sajandi tahvelklaverite ja haamerklaveriga.

Eesti rahvusliku klaverimuuseumi juhataja Alo Põldmäe näitab kontserdimaja teisel korruse fuajees erinevaid pille, mis ta on siia kokku toonud, et ka teised lisaks temale teaksid, et Eesti klaverimuuseumist võib leida selliseid pille. Kokku on välja toodud 20 instrumenti. Need on viimase seitsme aasta leiud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Klaveri leidmine on väga mitmekülgne tegevus. See sõltub absoluutselt meeskonna ja enda tööst, kus jätta infot, internetti või mõne artikli kaudu. Nii huvitav kui see ei ole, selline saade nagu "Päevatee" - vanemad inimesed kuulavad seda saadet ja vanemad inimesed istuvad võib-olla ka oma vanemate klaverite juures ja sealt tuleb väga palju tagasisidet," rääkis Alo Põldmäe.

Ühe klaveri päritolumaas polnud Põldmäe näiteks kindel, kirjutas ühe artikli ja tuli kirja kus seisis: "Ärge nüüd luuletage seal, see on minu vanavanaisa tehtud pill."

"Ja nii saime kõik teada, et on üks Eesti meistri pill," ütles Põldmäe.

Berliinis tehtud ja Peterburis doktor Philipp Karellile kuulunud klaver rändas seejärel Eestisse Mari-Liis Küla ja Voldemar Panso perekonnale.

"Muuseumi üks sihte on Eesti rahvuslik klaverimuuseum, eesti pillide muuseum püsti panna, ja teine - väljastpoolt tulevad pillid, mis on seotud tuntud Eesti kultuuritegelaste, usutegelaste, majandustegelastega," ütles Põldmäe.

Põldmäe viimane leid on kaheksakümnes Eesti meistrite tehtud klaver.

Toimetaja: Heikki AasaruHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: