Värskes Estonian Artis on Eha Komissarovi, Maria-Kristiina Soomre ja Marten Esko vestlusring ({{commentsTotal}})

Eha Komissarov
Eha Komissarov Autor/allikas: PM/Scanpix

Tutvustame Eesti Instituudi ingliskeelse ajakirja Estonian Art värsket numbrit, mida saab lugeda allolevalt lingilt.

Kriitik Marten Esko ütleb ajakirja vestlusringis: „Kui oled saavutanud maalijana teatud positsiooni, kus maal on kõige hinnatum meedium turul, aga teisejärguline kunstivälja piires, siis hakkad mõtlema, kuidas edasi minna või kuidas tagasi tulla.“ Estonian Arti uus väljaanne tegelebki mitmesuunaliste liikumistega kunsti ja avalikkuse, Eesti ja muu maailma vahel.

Eha Komissarovi, Maria-Kristiina Soomre ja Marten Esko vestlusring kahest mastaapsest maalinäitusest Kumus ja Kunstihoones ning kunstiteoste tellimise seadus erinevate osapoolte pilgu läbi on vaid mõni teema, millel ajakiri sel korral peatub.

Leonhard Lapin räägib oma pool sajandit kestnud kokkupuutest riikliku kunstiinstituudi ehk Eesti Kunstiakadeemiaga, mis äsja tähistas 100 aasta juubelit. Uut peahoonet ette valmistava ülikooli varasematel ja praegustel arhitektuuriplaanidel peatub lähemalt Carl-Dag Lige.

Kirjanik Aare Pilv uurib Tartu tänavakunsti ja selle jõudmist muuseumi. Ootamatult Peipsi-äärseks kunstikeskuseks muutunud Voronja galerii suvisest punginäitusest annab ülevaate Joonas Vangonen. Raul Kelleri ruumitaju ja mõtlemist avardavast totaalsest bassist kirjutab Andrus Laansalu. Estonian Arti numbrist saab ühtlasi teada, mida teeb postinterneti kunst, kuhu liigub kaasaegne koolinoorte triennaal „Experimenta!“ ning mis juhtus Lätti laienenud Artishoki biennaalil Riias. E-residentsuse ja internetijärgse kunsti seostel peatub lähemalt Rebeka Põldsam.

Kuidas välismaal resideerivad eesti moedisainerid maailmas ilma musta leivata läbi löövad, kirjutab Kaarin Kivirähk. Rundumi loomingulist platvormi avavad Rundumi liikmed ja Hanna Laura Kaljo. Kunstiklassika rubriigis tutvustab Tiina Abel Eesti ühe modernismisümboli Nikolai Triigi loomingut. Hilkka Hiiop ja Hedi Kard kõnelevad interaktiivsest Rode altarist Niguliste Muuseumis ja kaasaegsest lähenemisest restaureemisprobleemidele.

Rubriigis „An Education“ esineb Viinis ja Tallinnas resideeriv kunstnik Laura Põld.

Estonian Art on Eesti vanim ingliskeelne kunstiajakiri, mis ilmub aastast 1997 ning käsitleb kunsti, disaini, arhitektuuri ja avaliku ruumi suhteid. Ajakirja autorite seas on kunstnikke ja kunstiteadlasi nii Eestist kui mujalt.

Estonian Arti toimetab Liina Siib ja kujundab Angelika Schneider.

Ajakiri on saadaval Tallinna suuremates kunstikeskustes, Eesti välisesindustes, Eesti Instituudis ning lehitsetav veebis.

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: