Drowned in Sound tegi kokkuvõtte: 8 asja, mida õppisime Tallinn Music Weekilt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinn Music Week
Tallinn Music Week

Marc Burrows nimetas muusikale pühendatud veebiajakirjas Drowned in Sound Tallinn Music Weeki üheks põnevamaks linnafestivaliks ning tõi välja kaheksa fakti, mis talle festivali külastades ilmnesid.

1. Eesti armastab jazzi.

"Võis olla lihtsalt suur kokkusattumus, et kõik Eesti artistid, keda kuulamas käisin, olid jazzitaustaga," kirjutas Burrows. Paljude artistide muusikaline käekiri oli tema arvates eksperimentaalsusele kalduv ning sisaldas huvitavaid rütme. Särava näitena tõi ta välja Ingrid Lukase esinemise, kelle kaunis hääl ning minimalistlik elektrooniline taust segunesid suurepärase jazziliku trummimänguga. Samuti suutis Miamee saavutada kodukontserdil eksperimentaalse hõngu.

2. Punk on surnud.

Viv Albertine ütles nii ja teda tasub uskuda. Küsimuste-vastuste voorus TMW konverentsil ütles endine The Slitsi kitarrist, et kõik punkbändid, mis on loodud pärast pungi "esimese laine" lõppu, on vaid magedad varjud algsetest. "You basically had to be there, maaaan," iseloomustas seda Burrows. ("Sa pidid ise kohal olema, meeees" - eesti k.)

3. Punk ei ole surnud.

Burrowsi jaoks oli kõige põnevam esitus kogu festivali jooksul Serbia ansambel Repetitior. Erilise mulje jättis talle ka Valgevene bänd nimega Super Besse, kelle puhul mängis suurt rolli bändiliikmete vanus, mis andis põhjust arvata, et nende jaoks jõudis post punk kohale vaid mõni aasta tagasi. Ilmselt seetõttu oli nende puhul säilinud ka elevus muusika tegemisel.

4. Majandus on imelik.

Higipulk maksis viis korda rohkem kui pint õlut. Kuigi, tõdes Burrows, võis ka juhtuda, et tal õnnestus osta lihtsalt väga kallis deodorant.

5. Terav elektrooniline popmuusika on ikka veel domineeriv jõud.

Alustades Taani bändist nimega Lowly ning lõpetades UK All We Are'iga, oli festivaliprogramm tugevalt kaldus noorte duettvokaaliga bändide suunas, hindas blogija esinejate valikut.

6. Siiski on tõeline folk alati omal kohal.

"Vähesed muusikalised kogemused jäävad minuga nii, nagu Vashti Bunyan keskaegses kirikus. Publik istus sõna otseses mõttes tema jalge ees ning artist saatis üle publiku justkui õrnuse ja soojuse loitsu," kirjeldas Burrows. Oskuslikult segas artist vanad lood uutega nii, et uuel ja vanal nagu polnudki vahet.

7. Siin armastatakse Depeche Mode'i. ARMASTATAKSE.

Ajakirjanik tõdes, et bändi armastati Eestis juba nõukogude ajal ning nüüd on vanalinnas ka bändiga sama nime kandev kohvik. "Kui raudne eesriie 1990. aastate alguses langes ja bänd siia tuurile tuli, tervitati neid kui kangelasi, nii et pole kuigi kummaline, et nende populaarsus on terve baari suurune, isegi kui selles lastakse konkreetselt ainult ühe bändi muusikat," seisab postituses.

8. Klassikalist muusikat ei saa kunagi kõrvale jätta.

Klassikalise muusika reivi puhul avaldas muljet see, kuidas Kultuurikatel põnevate valguslahenduste abil uudse efekti saavutas. "Kas tänu ürituse uudsusele või tõelisele tungile olla osa võimsatest orkestrisalvestusest, igal juhul oli üritus rahvast pilgeni täis," iseloomustas Burrows reivi. Klassikalise muusika tulevikus näeb ajakirjanik ka Arvo Pärdi keskust, mida nimetas "tulevikus paljutõotavaks sihtkohaks".

Originaalpostitust võib näha siit.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: