Video: Eesti Muusika Päevade lõppkontsert ({{commentsTotal}})

{{1429255121000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Kava "Suvine vihm" kõlas reedel, 17. aprillil Niguliste kirikus.

Esinesid ansambel Vox Clamantis (Jaanika Kuusik, Jaanika Kilgi, Anna Mazurtšak, Miina Pärn, Mari Kalling, Kadri Hunt, Sakarias Jaan Leppik, Sander Pehk, Anto Õnnis, Kuldar Schüts, Mikk Dede, Taniel Kirikal, Tõnis Kaumann, Ott Kask, Aare Külama ja ettevalmistatud klaveril Helena Tulve. Kunstiline juht on Jaan-Eik Tulve.

Kava:

Galina Grigorjeva (1962). “Bless the Lord, o My Soul” segakoorile (2012)
Helena Tulve (1972). “Stella matutina” häältele ja ettevalmistatud klaverile (2012)
Toivo Tulev (1958). „Summer Rain“ koorile a cappella (2006)
Tõnu Kõrvits (1969). “Kuula” naiskoorile (2006)
Alo Põldmäe (1945). “Ave Maria” segakoorile (2015, esiettekanne)
Gregoriaani offertoorium. “Ave Maria”
Tõnis Kaumann (1971). “Ave Maria” vokaalansamblile (2013)
Helena Tulve (1972). “I Am a River” segakoorile (2009)

Rahvusvaheliselt tunnustatud vokaalansambel Vox Clamantis Jaan-Eik Tulve juhtimisel koosneb muusikutest, keda ühendab huvi gregooriuse koraali vastu. Euroopa muusika aluseks peetava gregooriuse koraali kõrval esitab Vox Clamantis sageli varast polüfooniat ja nüüdismuusikat ning ühendab mõnes kavas gregooriuse koraaliga ka jazzi või eri rahvaste muusikat.

Vox Clamantisele on spetsiaalseid teoseid kirjutanud paljud eesti heliloojad, seekord olidki kontserdi kavas vaid eesti heliloojate teosed. Esiettekande sai Alo Põldmäe teos, ent kuuda sai ka Toivo Tulevi ja Helena Tulve loomingut. Enamik kontserdil kõlanud teostest on loodud Vox Clamantise vaimustavat häälematerjali ja kooskõla arvestades.

Vox Clamantis on salvestanud plaadifirmadele ECM ja Mirare. Plaat "Arvo Pärt. Adam’s Lament" tunnistati 2014. aastal Parima kooriesituse kagegoorias Grammy vääriliseks, album “Liszt. Via Crucis” võitis 2013. aastal Diapason d’Ori. Ansambli kunstiline juht ja dirigent on tunnustatud gregooriuse koraali asjatundja Jaan-Eik Tulve.

Ülekanne toimus koostöös Klassikaraadioga, kust kontserti samuti otse kuulata sai.

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: