Indrek Saar "Plekktrummis": mulle on mitu korda öeldud, et küllap sinust ükskord kultuuriminister saab ({{commentsTotal}})

Indrek Saar ja Joonas Hellerma.
Indrek Saar ja Joonas Hellerma. Autor/allikas: Ülo Josing

Vastne kultuuriminister Indrek Saar nentis eileõhtuses "Plekktrummis", et see aeg võiks möödas olla, kus öeldakse, et kultuuritegemine on üks trillallaa-trullallaa ja hea, kui selle eest üldse mingit raha saab.

Indrek Saar möönis saates, et on erinevatel eluetappidel sellele mõelnud, et ta võiks olla kultuuriminister. "Mulle on ka mitu korda öeldud, et küllap sinust ükspäev kultuuriminister saab," sõnas Saar, kelle jaoks oli tema sõnul aga oluline, et tal oleks enne ministriks minemist parlamendikogemus. Kui tulla oma otsesidemetega teatrist, siis on raske kõrvalpilku omada, tõdes Saar.

Tuli jutuks ka asjaolu, et kultuuriministeeriumi juhib nüüd kaks teatriinimest, teatavasti jätkab kantslerina Paavo Nõgene. "Mitte ainult ei pea olema õiglane, vaid ka näima õiglane," kommenteeris Saar olukorda, lisades, et seetõttu on tema teatrid ehk natuke keerulises seisus.

Nagu ka eile varem "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, rõhutas Indrek Saar kultuuritöötajate palkade tõstmise tähtsust. "See aeg võiks möödas olla, kui öeldakse, et kultuuritegemine on üks trillallaa-trullallaa ja hea kui selle eest üldse mingit raha saab," kostis Saar ja lubas tegelda sotsiaalsete garantiidega edasi, sest see on asi, millest valitsusel pole võimalik mööda vaadata.

Vestlusest Joonas Hellermaga ilmnes, et Saare eesmärk pole, et kultuuriministeeriumist areneks kunstide valitsus, mis ütleks, mis on hea ja õige. Tema jaoks on spordi ja lõimumisvaldkonnaga tegelemine suurem väljakutse, kui teiste kultuurivaldkondadega peale teatri.

Võeti üles ka igivana teema "võim versus vaim". "Kõik, mis me teeme, võiks olla heas mõttes loominguline. Ka poliitika on seda. Nii heas kui halvas mõttes. Loominguline taustsüsteem aitab inimest," selgitas Saar oma seisukohti.

Vaata kogu intervjuud juuresolevast videost.

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: