Turiste meelitatakse Tallinnast väljapoole reisima neljakeelse raamatuga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Üle saja põneva, veidra, olulise või unikaalse fakti Eesti kohta on kokku kogutud neljakeelsesse raamatusse, mis võiks siia tulevaid turiste meelitada reisima Tallinnast ka väljapoole.

Raamatu väljaandja on Solo Sokos Hotel Estoria, kus just igapäevaselt kirjastamisega ei tegeleta, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Hotelli kommunikatsioonijuhi ja raamatu koostaja Peep Ehasalu kinnitusel sündis kogumiku idee sellest, mille vastu hotelli külastajad Eesti kohta pärides huvi tundsid.

Raamatust saab teadmisi Eesti e-identiteedist, aga ka sellest, et möödunud sajandi 30ndatel valmistati Toompeal asunud veinitehases litsentsi alusel Johnny Walkeri viskit ja Martini vermuteid.

"Mul on olnud siin sõpru ja tuttavaid, kes on seda raamatut lapanud ja öelnud, et vot seda ma ei teadnud või et see on huvitav fakt. Ma lohutuseks ütlen, et mina ka ei teadnud. Ilmselt vähe on inimesi, kes võtavad selle raamatu ette ja ütlevad, et ma kõike teadsin. Alati on tore enda maast midagi veel rohkem teada saada," rääkis Sokos Hotels Tallinn kommunikatsioonijuht ja raamatu koostaja Peep Ehasalu.

Selleks, et kõrvaltvaataja pilku juurde anda, kuulub koostajate ringi ka soomlane Jussi-Pekka Aukia. Raamatu koosneb kaheksast peatükist ja enamik teadmistest pärineb enam kui 80 koostööpartneri käest, kelleks olid muuseumid, ülikoolid ja olümpiakomitee.

Raamatule on omamoodi laienduseks hotell Estoria toad, mis annavad raamatu faktidele laiendavat infot nagu Paldiski number näiteks. Inglise-, vene-, soome- ja eestikeelne teos on illustreeritud rohke pildimaterjaliga. Kui kokkukogutud faktidest rääkida, siis saaks julgelt teise köite veel välja anda.

"Mingil hetkel tuli lihtsalt punkt panna, sest kui me Jussiga neid lugusid omavahel edasi-tagasi pommitasime ja helistasime, siis lõpus just eriti oli see, et oi, paneme selle ka sisse, paneme selle ka, aga siis ühel hetkel tuli öelda, et vot enam ei pane," kirjeldas Ehasalu.

Viimane fakt, mis õnnestus raamatusse juba trükikojas sisse viia oli see, et Orissaare tamm valiti rahvahääletusel 2015. aasta puuks.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: