Selgusid Eesti Jazziauhindade võitjad

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kadri Voorand Autor/allikas: Stina Kase

Eesti Jazziauhindu annab festival Jazzkaar välja koos oma kuldsponsori Danske Bank’i ja Eesti Jazzliiduga juba üheksandat korda, tunnustamaks Eesti silmapaistavamaid jazzmuusikuid.

Danske Jazziauhinna pälvib särav jazzlaulja ja helilooja Kadri Voorand, Noor Jazzitalent on andekas saksofonist Aleksander Paal ja jazziedendaja tiitliga pärjatakse hinnatud õppejõud ja jazzmuusik Tiit Paulus, teatab Jazzkaar.

Tänavused auhinnad antakse üle Jazzkaare festivali raames Telliskivi Loomelinnaku Vabal Laval täna, 18. aprillil kell 20.00 John Scofield & Jon Cleary kontserdi eel.

Danske Jazziauhind antakse viimase kolme aasta jooksul enim tähelepanu pälvinud aktiivsele ja loomingulisele jazzmuusikule. Tänavuse Danske Jazziauhinna pälvib jazzlaulja ja helilooja Kadri Voorand, kes oma trio ja “Estonian Voices” albumitega on jõudnud Euroopa edetabelitesse ning pälvinud ohtralt kohalikku tunnustust. Loomingulisus, isikupärane kirglik esitusstiil, fantaasiarikkad improvisatsioonid, uueotsingud ja aktiivne osalus teiste muusikute projektides on noorest lauljast teinud lühikese aja jooksul Eesti ühe armastatuma muusiku.

Noore Jazzitalendi tiitli annavad Jazzkaar ja Eesti Jazzliit välja hindamaks noorte, kuni 26-aastaste muusikute initsiatiivi, head taset ja loomingulisust. Käesoleval aastal võidab auhinna saksofonist Aleksander Paal, kelle säravad tehnilised oskused, paljudes stiilides orienteerumine ja omalooming on pälvinud rohket imetlust. Tänaseks on Paalist kujunenud nõutud improviseerija nii jazzis kui kaasaegse akadeemilise muusika ringkondades.

Jazziedendaja auhinnaga tunnustatakse aastast 2009 muusikuid, kes aitavad oluliselt kaasa jazzmuusika tutvustamisele ja arendamisele Eestis. Sel aastal väärib žürii hinnangul seda tiitlit hinnatud õppejõud ning jazzmuusik Tiit Paulus, eeskätt pikaaegse panuse eest jazziharidusse. Tiit Paulus on innustanud noori, korraldanud Saaremaal jazziüritusi, pannud kokku ansambleid ja orkestreid, kirjutanud kitarriõpiku ja hulga head muusikat. Tema kitarrimäng on inspireerinud paljusid.
Kokku esitati jazziauhindadele üle viiekümne kandidaadi. Lõpliku otsuse langetasid spetsialistidest, muusikutest ja ajakirjanikest koosnevad žüriid, kuhu kokku kuulus 17 liiget.

Danske Banki jazziauhinna suurus on 3200 eurot, millele ETV lisab omalt poolt võitja kontserdi salvestamise. Noor jazzitalent saab võimaluse esineda Jazzkaare korraldatud kontserdil ning Klassikaraadio annab võimaluse salvestada oma muusikat Eesti Rahvusringhäälingus. Võitjate auhinnataieste autor on skulptor Tiiu Kirsipuu.

Kevadine suurim jazzipidu toimub 17.-26. aprillini üle Eesti.

Rohkem infot Jazzkaare kohta www.jazzkaar.ee

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: Jazzkaar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: