"Armastuse võimalikkusest 21. sajandi eestis" kõnelevad täna poeedid ja bigband

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Sveta Grigorjeva Autor/allikas: Alar Madisson/Eesti Kirjandusmuuseum

Jazzkaare eriprojekt toob täna kell 16 kokku luuletajad ja bigbändi, kelle ühistööna tuleb ettekandmisele uus teos „Armastuse võimalikkusest 21. sajandi eestis".

Armastuse ja elu võimalikkusest Eesti Vabariigis ja maailmas loevad ja mängivad Eda Ahi, Sveta Grigorjeva, Asko Künnap, Jürgen Rooste ja muusikud Estonian Dream Big Bandist.

Siim Aimla ja Jürgen Rooste juhitava muusikuist ja luuletajaist koosnevas bigbändis on luule ja muusika tihedasti läbi põimitud. Luuletajad on bigbändi orgaaniliseks osaks, kus neil tuleb ka laulda ja improviseerida ning erinevaid rütme rõhutada. Sõnameistrid moodustavad bigbändis lisagrupi, kes ka noodist ja/või tekstiraamatust oma osa esitavad. Kuna selle kontserdi jaoks kirjutavad luuletajad ka uusi tekste, siis mõjuväli on kahesuunaline – osa muusikast on allutatud teksti edasiandmisele ja osa tekstist rõhutab muusikalist mõtet. Luulekava kõneleb kõige olulisemast inimlikust tundest – armastusest.

Estonian Dream Big Bandi juhatab saksofonist, flötist, helilooja, orkestri peadirigent Siim Aimla.

Koosseis:
Eda Ahi - tekstid
Sveta Grigorjeva - tekstid
Asko Künnap - tekstid
Jürgen Rooste - tekstid
Estonian Dream Big Band

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: Jazzkaar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: