Ingrid Lukas meenutab Eestit: armunud... hormoonid möllavad... surmahirm

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Ingrid Lukas Autor/allikas: Indrek Kasesalu/Jazzkaar

Muusik, laulja ja klaverimängija Ingrid Lukas (30) on elanud esimesed kümme aastat Eestis Tallinnas Mustamäel ja Kadriorus, seejärel Šveitsis Zürichis. Uuel nädalal esineb ta Jazzkaare raames eri Eesti paikades.

Ingrid, mille poolest on sinu tänavuse Jazzkaare kontsert eriline?

Mul on valmis uus plaat „Demimonde”, mida tutvustan kuuel kontserdil Tallinnas, Tartus, Otepääl ja Viljandis, Valgas, Pärnus... Tallinna, Otepää ja Tartu kontserdid on väga erilised, kuna teen koostööd andeka Eesti koreograafi Rene Kösteri ja tema tantsutrupiga Twisted Dance.

Meenuta, palun, oma Eesti tuuri iga paiga kohta midagi?

Viljandi – Viljandi Folk. Sõbra tuttava vanaema ühetoaline korter. Pime. Kopitanud lõhn. Palju valgeid kassikarvu. Lilleline tapeet. vanad mustvalged sõduripildid.

Otepää – Nuustaku puhkemajad. Sõbrad. Mets. Saun. Seened. Vaablased. Paanika. Sünnikoht: plaat "Silver Secrets".

Tartu – Talv. Lumetorm. Külm. Armunud. Hormoonid möllavad. Segaduses. Kontakt iseendaga puudub. Üheksa liitrit pisaraid. Sündis laul „We are touching heaven“.

Tallinn – Fankadeelik. Sõbrad. Pere. Soe. Värviline. Hullult ägedad kunstiinimesed. Hing hõiskab. Keha põleb. Loomingulisus ruulib.

Valga - tühi koht. Ei ole isegi mälu, et oleksin eelmistes eludes Valgas käinud. Tuleb uue kogemustega südant täita.

Pärnu – äkiline suve torm. Tuulekisa. Äike. Paduvihm. Vesi. Üle pea lained. Surmahirm.

"Demimonde", su suurepärane uus album tundub ühtlasi kõige küpsem ja terviklikum, see ilmselt väljendab ka seda, mida sa ise oled ? Et teismeeast väljas ja elutarkust ammutanud.

Olen jah natuke täiskasvanumaks saanud. Selle plaadi tegemise protsessil hakkasin enda sisse vaatama ja uurima igasuguseid pimedaid nurki ja servi, süsteeme ja mustreid. Mõned asjad meeldisid, teised ehmatasid. Mõndasid asju hakkasin muutma. Teiste asjadega pean veel tegelema, ära leppima ja sõbraks saama. Minu viis on seda kõike väljendada läbi muusika. Sealt tulid ka näiteks sõnad - „Face it. Face it. Ole julge. Ole julge. Born when I forgive myself, before I forgive you. Awake when I recognize myself, before I recognize you.“

Mida sa ütled oma tuuri publikule nö hoiatuseks?

Tulge näljasena kohale. Olge avatud. Ja kui keegi tunneb sisimas, et tahab näiteks hakata liigutama, tanstsima. Siis aga palun. Olge julged. Tulge lava ette. Pange silmad kinni ja tantsige koos minuga meie uues muusikalises universumis „Demimonde“.

Oled Tallinnas sündinud ja kasvanud, mis on Tallinnas sinu lemmikkohad?

Ma olen väga nostalgiline inimene. Maitsed, helid ja lõhnad jäävad mulle eriti meelde. Seetõttu on üks minu lemmikpaiku kindlasti Tallinna keskturg. Käisin seal alati vanaisa käevangus süüa ostmas. Alati kui Eestisse tulen, pean vähemalt ühe korra sealt läbi kõndima ja värskeid saiakesi ostma. Samuti on lausa kohustuslik kõndida läbi Kadrioru tänavate ning hingata sisse vanade puumajade hõngu. Siis teha üks pikem jalutuskäik Piritale, nautida teekonnal imeilusat merevaadet, ning sealt Metsakalmistule, esivanematega juttu rääkima ja küünlaid süütama.

Kes Jazzkaare välismuusikutest sobiks Tallinna elama ja kuhu?

Soovitaksin Saksa pianistil Hauschkal tšekata vana hea räpparina Mustamäe linnaosa ja näiteks üheks semestriks kino Kaja vastas olevatesse paneelmajadesse kolida. Olen seal ise üles kasvanud ja see õhkkond on mõnus ja kreatiivne. Nägin Hauschkat viimati Zürichis kontserti andmas ja seal läks ta tiibklaveri sees olevate pingpongpallidega täitsa (heas mõttes) hulluks. Seetõttu soovitan tal kindlasti korraldada ka pingpongiturniir Szolnokis.

Milline muusikapala iseloomustab sinu jaoks Tallinna?

Kui jääda Hauschka muusika juurde, siis on see pingpongilugu nimega „Barfuss Durch Gras” plaadilt „Ferndorf”. Julge, innovaatiline ja kreatiivne.

Tuur, osaliselt bändiga, osaliselt tandemina ja osaliselt koos tantsutrupiga algab esmaspäeval:

Ingrid Lukas ja bänd
Ingrid Lukas – laul, klahvpillid
Patrik Zosso – trummid, süntesaatorid, elektroonika
Céline-Giulia Voser – tšello, vokaal, süntesaatorid
Manu Rindlisbacher – bass
Rene Köster – tantsija ja koreograaf
Helina Reinjärv – tantsija
Kristel Jänes – tantsija
Kreete Pillenberg – tantsija

Esinemised:
20.04 Viljandi, Pärimusmuusika ait (bändiga)
21.04 Otepää, Gümnaasium (bänd ja tantsijad)
22.04 Tartu, Genialistide klubi (bänd ja tantsijad)
23.04 Tallinn, Punane maja (bänd ja tantsijad)
24.04 Valga, Muusikakool (duo)
25.04 Pärnu, Ammende villa (duo)

 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: